Держава повинна спонукати військовозобов'язаних самостійно звертатися до центрів комплектування, каже військовий
Головне завдання Територіальних центрів комплектування — не силоміць ловити людей. Вони повинні організувати процес мобілізації. А от для оптимізації мобілізаційної роботи всі важелі має держава. Про це заявив працівник Звягельського районного ТЦК та СП Олександр Бондарчук.
Колишній військовий 110-ї бригади, а тепер працівник ТЦК каже “Громадському”, держава може запровадити механізми, які б змушували ухилянтів звертатися до ТЦК самостійно. А саме через блокування зарплатних карток, мобільного зв’язку чи інших послуг. Військовий пояснює, що це б значно полегшило роботу ТЦК.
За словами Олександра, деякі чоловіки питають, чому співробітники ТЦК прийшли саме до них, а не до сусідів, чому не "ловлять", хто виїхав за кордон. Вони сприймають ТЦК як головного винуватця війни, проблем із кордонами та ухиленням.
"Люди не розуміють, що справа особового складу ТЦК — оповістити їх, оформити документи тощо. Вони роблять нас відповідальними за війну, діряві кордони, медичні висновки тощо, вони саме на нас зганяють злість, бо ми під рукою", — зауважує Бондарчук.
В Україні у лютому відчутно побільшало нападів на військовослужбовців ТЦК. Так, днями у Харківському ТЦК та СП чоловік напав на військовослужбовця з газовим балончиком та ножем. Працівник ТЦК отримав поранення, але загрози для його життя немає.
Раніше на Чернігівщині поліція затримала групу озброєних зловмисників, які підрізали автомобілем автобус з військовослужбовцями, представились поліцейськими та погрожували застосувати зброю на ураження у салоні автобуса. Вони забрали з собою двох мобілізованих чоловіків.
На початку лютого стало відомом про вбивство військовослужбовця Полтавського ТЦК. На автозаправці у Пирятині до нього підійшов чоловік з мисливською рушницею, вимагаючи віддати зброю. Отримавши відмову, злочинець вбив військового пострілом, забрав автомат і втік разом з одним мобілізованим чоловіком. У загиблого військовослужбовця ТЦК залишилися дружина, діти, батьки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.