Кабмін опублікував умови контракту для українців 18-24 років: є багато неприємних моментів

Контракт може укладатись на певні посади

Контракт
Кабінет міністрів опублікував умови контракту для добровольців віком від 18 до 24 років, що передбачає отримання 1 мільйону гривень одноразової грошової допомоги

На військову службу в рамках реалізації експериментального проєкту за контрактом до Збройних сил на посади рядового складу строком на один рік можуть бути прийняті громадяни України віком від 18 до 25 років. Вони отримають 1 мільйон гривень одноразової грошової допомоги, але частинами. Обов’язкова умова – участь у бойових діях, а у разі невиконання контракту потрібно буде повернути кошти. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України № 153 від 11 лютого 2025 року. 

Контракт може укладатись на такі посади: стрілець, старший стрілець, стрілець-снайпер, стрілець-санітар; помічник гранатометника, гранатометник, старший гранатометник; розвідник, старший розвідник. Контракт на один рік з обовʼязковою умовою участі у бойових діях. За сукупністю має бути не менше 6 місяців за контракт

Підготовка: проходження посиленої підготовки: базової загальновійськової підготовки тривалістю від 45 діб, фахова підготовка — від 14 діб, курс адаптації у військовій частині — 14 діб. Громадянам, які виявили бажання проходити військову службу в обраній ними військовій частині, направлення може бути видане командиром такої військової частини або начальником центру рекрутингу ЗСУ. 

Військовим, які уклали такі контракти, виплачується 1 млн грн, але частинами. перша частина – 200 тисяч гривень протягом п’яти робочих днів після підписання контракту та вступу до виконання обов’язків за посадою, на яку призначений; друга частина – 300 тисяч гривень протягом п’яти робочих днів після проходження відповідної підготовки та залучення до виконання бойових (спеціальних) завдань, про що оголошується наказом командира військової частини; третя частина – 500 тисяч гривень у день виключення зі списків особового складу військової частини, а у разі продовження військової служби за новим контрактом — в останній день дії контракту. 

У разі систематичного невиконання військовослужбовцем умов контракту він відшкодовує в повному обсязі виплачену йому одноразову грошову допомогу, неотримана частина/частини такої допомоги не виплачується/не виплачуються. Після проходження річного контракту громадянина не мають право призивати на службу 12 місяців. Після проходження річного контракту громадянин має право на перетинання кордону України.

"Щось я ніде не бачу в тексті інформації про те, що будуть платити кошти 18-25-річним, хто раніше підписав контракти. Хоча в Міноборони заявляли, що така норма буде", - акцентував народний депутат Олексій Гончаренко. 

Міноборони запустив новий формат добровільної служби «Контракт 18-24»

11 лютого Міноборони розпочало проєкт «Контракт 18-24». Він відкриває для добровольців віком 18-24 роки нові можливості: фінансову винагороду, бойовий вишкіл за стандартами НАТО та соціальні гарантії.

«Контракт 18-24 – це не примус, не мобілізація і не обов’язок. Це можливість для людей зробити свідомий вибір, отримати бойовий досвід і фінансову стабільність всього за один рік. Доброволець сам вирішує: чи продовжувати службу, чи повернутися до цивільного життя, маючи унікальні перспективи», – казав міністр оборони України Рустем Умєров.

«Контракт 18-24» пропонує фінансову стабільність, гарантовану державою: контракт на 1 мільйон гривень, з яких 200 тисяч гривень виплачуються одразу, а решта – під час служби. Добровольці отримуватимуть щомісячне грошове забезпечення – до 120 тисяч гривень, матимуть можливість «нульової» іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення, зокрема, зубне протезування, а також право на виїзд за кордон після року служби. Також законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту. Подати заявку можна на сайті 18-24.army.gov.ua або через застосунок Резерв+ з найближчим оновленням. Далі – консультація з рекрутером, підписання контракту та проходження підготовки у бойових підрозділах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube