Лише повне виведення військ та надійні гарантії безпеки можуть змінити ситуацію в Україні
Тимчасове припинення бойових дій не означає автоматичного скасування воєнного стану в Україні. Це можливо лише за умови зникнення загроз, передбачених законодавством. Зокрема потрібно відведення російських військ та знищення засобів ураження, здатних атакувати українську територію.
Про це заявив народний депутат Федір Веніславський у коментарі для "Радіо Свобода". За його словами, сам по собі режим припинення вогню не усуває причин, через які було запроваджено воєнний стан.
Російська армія не полишила тимчасово окуповані території, її ударні засоби залишаються в зоні досяжності, і немає гарантій, що агресор не відновить атаки. Враховуючи непередбачуваність Путіна, можливий будь-який сценарій. Тому без гарантій довготривалого миру скасування воєнного стану є передчасним, наголосив Веніславський.
На запитання журналіста про те, скільки може минути часу від початку припинення вогню до скасування воєнного стану (два чи три роки - ред.), він не став робити прогнози. Нардеп визнав, що вирішення питання припинення воєнного стану залежить від кількох ключових факторів: повного виведення російських військ, отримання надійних гарантій безпеки та результатів міжнародних переговорів.
"З огляду на психічний стан Путіна я думаю, що можемо очікувати будь-яких розвитків подій, тому тут без якихось гарантій того, що це буде мати наслідком довготривалий мир, я не думаю, що може бути скасований воєнний стан. Строки я зараз в принципі прогнозувати не можу. Це в залежності від цілої низки обставин: перемовин, від того, на яких знаменниках зійдуться сторони. Я маю на увазі насамперед Україну і Російську федерацію при участі Європи і Сполучених Штатів Америки. Тому що без цього, як сказав президент, жодні домовленості українська влада не визнає", - наголосив Веніславський.
Тим часом, 17 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що Україна досягла значного прогресу у питанні формування контингенту іноземних військових на своїй території. Це може стати основою для створення європейських об’єднаних Збройних Сил. Він наголосив також, що без військової підтримки США в України буде мало шансів вижити. Президент також відкинув ідею переговорів про припинення вогню на російських умовах.
Цього ж дня спеціальний представник США з питань Росії та України Кіт Келлог заявив у штаб-квартирі НАТО, що рішення щодо мирної угоди ухвалюватимуть українська влада та народ. І жодного тиску на Київ з цього питання не буде.
Також Інформатор писав, що спецпредставник президента США відвідає Україну у четвер, 20 лютого. Планується, що візит Келлога триватиме щонайменше дві доби. Ймовірно, у його ході посадовець відвідає український фронт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.