Командувач Сухопутних військ розповів, як українці можуть допомогти рф перемогти через однобоке ставлення до ТЦК та мобілізації

Читать на русском

Генерал вважає, що українці інакше себе поводили два роки тому, коли повномасштабне вторгнення тільки починалося

Читать на русском
Павлюк і мобілізація
Генерал Павлюк незадоволений, що українці дивляться на випадки з ТЦК однобоко

Генерал вважає, що українці інакше себе поводили два роки тому, коли повномасштабне вторгнення тільки починалося

Керівник Сухопутних військ ЗСУ, генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив, що окупанти можуть використовувати внутрішні конфлікти в Україні для завдання шкоди країні. Він особливо звернув увагу на теми, пов'язані з мобілізацією в Україні, а також на скандальні ситуації, що виникали з представниками ТЦК. Павлюк вважає, що негативне ставлення до ТЦК може стати знаряддям у руках противника.

Про це Павлюк написав у Фейсбуці. Він закликав усвідомити загрозу і визначивши цю проблему як ключову для національної безпеки.

Павлюк вважає що втілення мистецтва війни полягає в здатності руйнувати стратегічні плани противника та завдавати йому ударів, не вдаючись до прямого військового протистояння. Він заявив, що протягом останніх місяців російська сторона вдало користується давньокитайськими стратегіями ведення війни.

Павлюк додав, що деякі громадяни України втратили розуміння того, як їхні дії та публічні вислови можуть стати інструментом у руках ворога. Він висловив занепокоєння що це може стати ефективною зброєю для противника, який не полишає мети знищити Україну.

Також Павлюк заявив, що два роки тому, коли повномасштабна війна розпочалася, люди були більш згуртовані.

"З тодішньої єдності та згуртованості наш простір новин та обговорень так скотився (а точніше, оскотинився!) не без допомоги наших чудових блогерів та вільних медіа. В стрічках новин безліч репортажів про "нещасних потопельників у Тисі" чи загони "бойових гуцулів", - написав генерал.

Зараз же все має інший вигляд, додав Павлюк. Зокрема те, як українці ставитися до ТЦК.

"Матеріали щодо роботи ТЦК, особливостей проходження військової служби, необхідності виконання військового обов'язку – майже відсутні. Цікавість видань до таких тем не спостерігається. Звернення від медіа задля роз'яснення цих питань – одиничні.

Окрема тема – ставлення до військовослужбовців ТЦК. Сьогодні ТЦК та їх роти охорони в більшості укомплектовані військовослужбовцями, що втратили здоров'я на війні та визнані непридатними до проходження служби в бойових частинах. Як дійшло до того, що до цих людей, які пройшли пекло, стало прийнятним ставитись як до ворогів і називати "людоловами"?, - обурився Павлюк.

Павлюк не розуміє, чому фокус у матеріалах про "неправомірні дії ТЦК" негативний. За його словами, часто упускається головне, що "неправомірною передусім є відмова чоловіків від свого конституційного обовʼязку — захисту України".

Щобільше, додає генерал, багато матеріалів, які критикують ТЦК, не розглядають контекст і поведінку осіб, які призводять до виникнення подій, що потім негативно відображаються на ТЦК. Такий підхід, вважає він, приводить до однобічного уявлення про ситуацію.

Генерал-лейтенант закликав українців об'єднатися та діяти разом у боротьбі з росією. За його словами, тільки разом можна здолати ворога та досягти перемоги.

Скандали із ТЦК

Дійсно, тема ТЦК в Україні — одна із найгостріших. Все тому, що працівники ТЦК при роздачі повісток чоловікам не змінюють своїх методів роботи. А вони у них, м'яко кажучи, іноді досить жорстокі.

Зокрема, у січні працівники ТЦК напали на чоловіка-далекобійника, витягнувши його з машини та жорстоко побили. Чоловік отримав серйозні травми обличчя, включаючи зламаний ніс та численні гематоми.

У березні у Шосткинському районному територіальному центрі комплектування Сумської області працівники центру теж напали на цивільну особу, що призвело до тілесних ушкоджень. Зараз триває розслідування, щоб встановити всі деталі цього інциденту.

Також в Чернівцях і Одесі зафіксовані схожі випадки, коли працівники ТЦК силоміць затримали чоловіків. У Чернівцях це сталося з адвокатом Сергієм Гришиною, який має серйозне захворювання. Подібні ситуації, коли людей витягують з маршруток, неодноразово траплялися і в Одесі.

Окрім цього, випадки побиття чоловіків у приміщеннях ТЦК почастішали. Зокрема, у Тернополі, наприклад, двоє військовослужбовців жорстоко побили чоловіків, а троє стояли осторонь і навіть не допомагали.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.