Комітет з нацбезпеки проголосував за відстрочку для аспірантів у законі про мобілізацію
Українські аспіранти отримають відстрочку від мобілізації. Відповідну правку до законопроєкту щодо мобілізації підтримав Комітет з нацбезпеки. Рішення відносно аспірантів вже ухвалено, незалежно від форми навчання (бюджетної чи комерційної).
Про це повідомила нардеп Юлія Гришина в своєму телеграм-каналі. Рішення про те, що студенти матимуть право на відстрочку Гришина назвала визнанням правильної і справедливої позиції, яка враховує особливості студентського життя та наукової діяльності.
"Розгляд інших правок продовжується, втім щодо аспірантів рішення ухвалено — вони будуть в однакових умовах і матимуть право на відстрочку незалежно від форми навчання (бюджетної чи комерційної). Правильна і справедлива позиція", - написала Гришина.
Також в Україні для окремих категорій населення діє бронювання від призову до лав ЗСУ. Йдеться про тимчасову відстрочку від мобілізації на період до шести місяців. Вона, згідно з постановою Кабміну, надається "ключовим працівникам підприємства, компанії, установи чи організації, які працюють у компаніях і є критично важливими для забезпечення їх стабільного функціонування".
4 березня під час пресконференції прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів наразі працює над зміною підходів до бронювання працівників від мобілізації. Він заявив, що вирішальними критеріями для отримання броні мають стати середня зарплатня та кількість сплачених робітником податків. Також братимуть до уваги вплив підприємства на економіку.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.