У ТЦК спростували інформацію про мобілізацію всіх чоловіків із сіл: як працюють військкоми

Читать на русском

Відсоток мобілізованих у містах і селах не уточнюється

Читать на русском
У ТЦК спростували інформацію про призов усіх чоловіків у селах
Мобілізація в Україні

Відсоток мобілізованих у містах і селах не уточнюється

В Україні продовжується мобілізація, а разом із нею поширюються неправдиві дані щодо призову із сіл практично всіх військовозобов'язаних чоловіків. У ТЦК наголосили, що така інформація це - чутки, бо призов чоловіків із сільської місцевості значно відчутніший за призов мешканців міст. 

Про те, як відбувається мобілізація у селах, розповів речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін. Він додав, що представники ТЦК не мають мети призвати всіх чоловіків із сільської місцевості, утім жодної статистики щодо того, скільки чоловіків призивають із сіл, а скільки - з міст, Істомін не повідомив.

"Я зараз не готовий надати статистику, який відсоток мобілізованих у містах, який у селах. У нас є Полтавський міський ТЦК, який працює виключно в межах Полтавської громади", - пояснив він на брифінгу.

 За словами Істоміна, якщо з невеликого населеного пункту в армію забирають, приміром, трьох військовозобов'язаних чоловіків, а з міста понад сотню, то інформація щодо призову у будь-якому разі у сільській місцевості буде відчутнішою. Люди швидко діляться такими даними і реагують на мобілізацію значно гостріше. 

"Крім того, в селі інформація розповсюджується набагато швидше, в одному кінці села мобілізували, а в іншому кінці села вже знають, куди його відправили", - переконаний Істомін.

 

 Мобілізація в Україні: останні новини

Уряд України оприлюднив списки категорій працівників, яких планують бронювати від мобілізації. Серед них, окрім об'єктивно важливих для оборони та економіки сфер, опинилися вельми несподівані, такі як розведення верблюдів, вирощування цитрусових та виробництво комп'ютерних ігор.

Також 22 березня Комітет ВРУ з питань оборони не підтримав відстрочку від мобілізації для: керівників НАБУ та ДБР, працівників МЗС та дипломатів, релігійних служителів, працівників позашкільної освіти, неповнолітніх братів/сестер, творчих працівників, реставраторів, керівників музеїв. Утім, частина цих категорій все ж матиме бронювання.

З 21 березня 2024 року в Україні набув чинності закон №10313, який передбачає, що чоловіки, яких раніше визнали обмежено придатними до військової служби, протягом 9 місяців мають пройти повторний медичний огляд. Ця вимога є обов'язковою. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останні тижні активно обговорюється можлива мобілізація осіб із судимістю. Зараз цю тему висуває Міністр юстиції пан Малюська, запропонувавши відокремлювати осіб із не погашеною судимістю від тих, хто має минулі судимості. У зв'язку з цим, запросили до обговорення ветерана легендарної 47-ї бригади Миколу Мельника. Приєднуйтеся, щоб дізнатися його думку щодо цієї ініціативи та мобілізації засуджених.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.