Пекін відкрито та всебічно допомагає Москві у її війні проти України
Китай останнім часом значно збільшив допомогу Росії у війні проти України. Він надає країні-агресору геопросторову розвідку для більш точних ударів, а також поставляє мікроелектроніку, оптику, ракетне паливо й верстати для танків. США висловило занепокоєння цією ситуацією.
Про це йдеться у виданні Bloomberg. За даними анонімних джерел, ця допомога є однією з ознак подальшої військової інтеграції між двома країнами. Як би Пекін не намагався виглядати нейтральним щодо України. З огляду на ці деталі, президент США Джо Байден висловив занепокоєння ситуацією та попросив владу Китаю про коментар щодо неї.
"Пекін намагається зобразити себе переважно нейтральним перед обличчям повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке триває вже третій рік, проте він встановив глибокий союз з Москвою в рамках того, що Сі Цзіньпін і Володимир Путін назвали дружбою "без обмежень", – йдеться у повідомленні.
Варто зазначити, що наразі Китай і Гонконг є своєрідними "воротами" для Росії, щодо доступу до новітніх технологій. Серед них чіпи та інтегральні схеми, що використовуються в озброєнні або необхідні для його створення. Через це США включили ряд китайських компаній у підсанкційні списки. Такий крок зробили й у ЄС.
Китай начебто підтримує Україну у її протистоянні агресії, але має свій погляд на війну з РФ. Країна готова сприяти миру, але власними методами. Хочуть досягти перемир'я шляхом припинення бойових дій й політичного врегулювання конфлікту.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї запропонував проведення міжнародної конференції для врегулювання "кризи в Україні". На його думку, так всі сторони матимуть можливість обговорити мирні плани на рівних правах.
Варто зазначити, що за інформацією The New York Times від російської агресії та продовження війни в Україні найбільше виграє Китай. Товарообіг між Росією та КНР вже виріс до 200 мільярдів доларів, а китайський автопром і взагалі захопив понад 55% російського ринку.
Раніше Інформатор писав, що Путін розплатився з Китаєм за підтримку у війні проти України правом особливого доступу до частини території РФ. Відкрита експансія не планується, а ось фактичний контроль – так. Як заявив військовий експерт Олег Жданов, Пекін зацікавлений у максимальному ослабленні Москви, але намагається зберегти її цілісність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.