Китай буде у свій власний спосіб сприяти переговорам між Україною та рф
Китай висловив власну унікальну позицію стосовно ситуації в Україні та підтвердив готовність сприяти миру згідно з власними методами. Речник Міністерства закордонних справ КНР, Лінь Цзянь, повідомив, що ставлення Китаю до української кризи є чітким та послідовним. Але Китай буде сприяти миру в Україні у власний спосіб.
Про це заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь. Він зауважив, що Китай завжди виступав за конструктивну роль у досягненні перемир'я, припиненні бойових дій та політичному врегулюванні конфлікту.
"Позиція Китаю щодо української кризи є послідовною та чіткою. Ми завжди були віддані відігравати конструктивну роль у припиненні вогню та припиненню війни, а також політичному врегулюванні кризи. Ми також продовжуватимемо сприяти миру та переговорам у наш власний спосіб та сприяти швидкому політичному врегулюванню кризи", - зазначив він.
Відповідаючи на питання журналістів щодо обстрілів, які рф завдають по Україні з захопленої Запорізької АЕС, про що повідомляли експерти МАГАТЕ, Лінь Цзянь сказав, що Китай надає великого значення питанню ядерної безпеки України. І раніше оприлюднений позиційний документ Китаю щодо політичного врегулювання української кризи в томі числі закликав підтримувати безпеку атомних електростанцій.
"Проблема ядерної безпеки є одним із аспектів української кризи, і її вирішення в кінцевому рахунку залежить від перспектив політичного врегулювання української кризи. Лише сприяючи деескалації ситуації та якнайшвидшому відновленню миру можна принципово усунути ризики ядерної безпеки. Усі сторони повинні сприяти належному вирішенню української кризи відповідальним чином, і Китай готовий продовжувати відігравати конструктивну роль у цьому відношенні", - зауважив він.
У 2023 році Китай оприлюднив свій мирний план та відправив спецпредставника для допомоги врегулюванню кризи в Україні. Документ, запропонований Китаєм, складався з 12 пунктів, які ставили за мету забезпечити стабільність та мирне врегулювання ситуації. Однак у назві документа йдеться про "українську кризу" і всіляко зміщені акценти щодо агресії з боку рф.
Досі Китай не зробив значних кроків у напрямку вирішення конфлікту, спираючись на свій план. Однак країна взяла участь у мирних переговорах в Джидді під керівництвом Заходу минулого літа.
На початку березня спеціальний посланник Китаю у справах Євразії, Лі Хуей, провів зустрічі з офіційними представниками п'яти країн, у тому числі росії та України. В Києві під час зустрічі з Лі Хкеєм обговорили перспективи встановлення справедливого миру для України, відновлення територіальної цілісності країни та її суверенітету на основі Української формули миру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.