Відповідне повідомлення з'явилось на офіційному вебсайті МЗС КНР
Китай офіційно запевнив Україну, що не продає зброю російській федерації. У Пекіні уточнили, що йдеться насамперед про летальну зброю. У Китаї сподіваються, що незалежно від того, як буде розвиватись ситуація у світі, українсько-китайські відносини будуть розвиватися й надалі нормально та приносити користь обом народам.
Про це заявили у пресслужбі МЗС Китаю. Цю позицію також озвучили українському міністру закордонних справ Дмитру Кулебі.
"Китай не використовує можливості і не продає летальну зброю в райони конфлікту або сторонам конфлікту. Ми продовжуватимемо відігравати конструктивну роль у припиненні війни та якнайшвидшому відновленні миру. Навіть якщо є лише проблиск надії на мир, Китай не відмовиться від своїх зусиль", - заявили в МЗС Китаю.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї при зустрічі з Кулебою висловив "принципову позицію" Пекіна щодо війни росії проти України. Він розповів, що Китай буде й надалі сприяти миру та перемовинам. Також у країні не будуть "підливати масла у вогонь" в цю ситуацію.
17 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся зі своїм китайським колегою Ваном Ї на полях конференції з питань безпеки в Мюнхені. Дипломати обговорили двосторонні відносини торгівлю та необхідність встановлення справедливого, стійкого миру в Україні.
"Я поінформував міністра закордонних справ Ван Ї про бачення України щодо майбутнього Глобального саміту миру в Швейцарії. Ми погодилися з необхідністю підтримувати українсько-китайські контакти на всіх рівнях і продовжувати наш діалог", - наголосив український дипломат за підсумками бесіди.
24 лютого у Китаї показали анонсований раніше “мирний план” щодо війни в Україні. Документ отримав назву “Позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи”. Він був офіційно опублікований на сайті МЗС Китаю.
У КНР закликали поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також китайці висунули пропозицію припинити “односторонні санкції”. До китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.
Нагадаємо: у країнах Заходу та США є консенсус щодо військової підтримки України: скільки триватиме часовий проміжок, протягом якого нам будуть надавати допомогу, і з чим пов'язана тимчасова затримка - розповідає головний редактор Інформатора Андрій Хрустальов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.