Кремль уклав таємні угоди з Пекіном, у результаті яких Піднебесна має намір встановити фактичний контроль над окремими територіями рф.
Вождь росіян володимир путін розплатився з Китаєм правом особливого доступу до частини території росії за підтримку у війні проти України. Піднебесна не планує відкритої територіальної експансії у рф, натомість встановить фактичний контроль над її теренами. Пекін зацікавлений у максимальному ослабленні москви, але намагається зберегти її цілісність
Путін пообіцяв Китаю безперешкодний доступ для економічної експансії на частині власної території в обмін на підтримку росії у війні проти України. Щодо цього було проведено секретної перемовини, повідомив із посиланням на неофіційні джерела військовий експерт Олег Жданов заявив у своєму відео на YouTube.
Один із глядачів запитав думку колишнього військового щодо того, чому Китай протистоїть можливому розпаду рф, адже тоді можна буде легко встановити контроль Пекіна над невеликими державами на уламках імперії. Колишній військовий заявив, що не це не вигідно Піднебесній із кількох причин.
«Розпад росії нікому не потрібний, але росія має бути ослабленою максимально. Навіщо Китаю торгуватиметься з десятком незалежних держав, які можуть виникнути на просторах Сибіру, якщо вони вже домовилися з росією. Ми це питання вже підіймали, щоправда, дуже давно. Я говорив, що є інформація, вона неофіційна, але вона існує про те, що путін уже давно все «злив», що Китай може спокійно проводити економічну експансію з поглиненими територіями. Навіщо йому (Китаю — ред.) воювати з росією? Навіщо йому офіційно нариватися на міжнародні неприємності, на санкції в плані переносу прикордонних знаків, розширення території Китаю? Навіщо, якщо можна зробити інвестиції, вплинути на місцеві ради, ввести туди прокитайськи налаштованих людей і через 5–10 років у тебе де-факто територія Китаю?», — заявляє експерт.
На думку Жданова, Пекін може досягти цілковитого фактичного контролю над цими територіями. А щодо взаємин із кремлем, місцеві ради за підтримки Китаю, зможуть ефективно протистояти москві.
Від початку повномасштабної війни Китай позірно демонструє нейтралітет, хоча насправді таємно підтримує росію, яку сприймає як «молодшого партнера» та союзника в протистоянні з глобальним Заходом. Пекін підтримує росію дипломатично, не засуджує війну в Україні на міжнародних майданчиках і заявляє, що путіна до нападу спровокувало НАТО. КНР відмовився приєднуватися до західних санкцій проти росії і збільшив закупівлю російського газу та нафти, чим врятував економіку країни-агресора.
Наприкінці 2022 року США звинуватили китайські фірми в постачанні товарів подвійного призначення до рф. З’явилася інформація про те, що китайська компанія передає аерознімки «вагнерівцям». Пекін витрачає мільярди доларів на поширення проросійської пропаганди у світі. Недавно Китай запропонував свій «мирний» план щодо врегулювання конфлікту між Україною та росією, який явно складений в інтересах кремля. Проте українське МЗС відреагувало на цю пропозицію, зазначивши, що мирне врегулювання конфлікту не може передбачати втрату територіальної цілісності України. Але найбільше Захід стурбований тим, що Китай може передати росії летальну зброю як допомогу у війні проти України.
Водночас провальна «спецоперація» путіна не вигідна Піднебесній, оскільки вона затягнулася. Економіка КНР значною мірою інтегрована у світову, тому страждає від нестабільності глобальних ринків, які посилилися через повномасштабне вторгнення рф.Через війну відносини між Китаєм та ЄС ускладнилися, а це суперечить стратегічним планам Пекіну, який передбачає поглиблення звязків із Євросоюзом, аби «відірвати» Європу від США. На це спрямована глобальна ініціатива КНР «Один пояс — один шлях».
Водночас Китай не має наміру відмовитися від підтримки свого союзника, адже на кону стоїть питання престижу та домінування в регіоні та на планеті. Як показали наслідки з’їзду країн G-20 у Індії, Пекін і далі підтримує росію, хоча через це має проблеми із Заходом.
Нагадаємо, що Жданов розповів, як рф хотіла захопити Молдову й чи підуть ЗСУ звільняти Придністров’я. Інформатор також писав про те, що Китай рекордно збільшив військовий бюджет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Отключить проверкуПремиальные предложения