В МЗС Китаю пропонують Україні і рф взяти участь у міжнародній конференції для врегулювання конфлікту: що відомо

Китайський міністр настоює на проведенні конференції, яку підтримають і Україна, і росія

Прапор Китаю і війна в Україні
В КНР пропонують врегулювати конфлікт

В Китаї знову заговорили про врегулювання конфлікту в Україні. Цього разу пропонують не "мирний план", як торік, а проведення міжнародної конференції для врегулювання "кризи в Україні". З такою позицією виступив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї.

За словами міністра, як пише ECNS, Китай підтримує ідею мирної конференції, на яку погодяться й Україна і росія. Він вважає, що в такому разі всі сторони матимуть можливість обговорити мирні плани на рівних правах.

Ван Ї також зазначив, що Китай продовжить активно працювати для пошуку політичного врегулювання конфлікту в Україні. Китайський міністр вважає, що на такій конференції кожна сторона матиме рівні права та можливість відверто обговорити всі мирні плани.

"Усі конфлікти повинні закінчуватися за столом переговорів. Чим раніше почнуться переговори, тим швидше настане мир", - заявив міністр.

Він також нагадав про оприлюднений у 2023 році "мирний план" Китаю і місію спецпредставника уряду Китаю для сприяння врегулюванню в Україні. За словами міністра, неправильне сприйняття та помилкові обчислення накопичуються. Він вважає, що це може призвести до загострення кризи, якщо мирні переговори не відбудуться.

Китайський "мирний план"

У 2023 році Китай оприлюднив свій мирний план та відправив спецпредставника для допомоги врегулюванню кризи в Україні. Документ, запропонований Китаєм, складався з 12 пунктів, які ставили за мету забезпечити стабільність та мирне врегулювання ситуації. Однак, варто відзначити, що у назві документа звернено увагу на "українську кризу", уникаючи акцентування уваги на агресію з боку рф.

У "мирному плані" Китаю такі основні пункти:

  • Забезпечення поваги до суверенітету всіх країн та дотримання міжнародного права.
  • Відмова від "холодної війни" та сприяння дипломатичним зусиллям.
  • Припинення бойових дій та відновлення мирних переговорів.
  • Розв'язання гуманітарної кризи та захист цивільного населення.
  • Забезпечення безпеки атомних електростанцій та інших мирних ядерних об'єктів.
  • Зниження стратегічних ризиків та підтримка стабільності промислових ланцюгів.
  • Сприяння експорту зерна та подальшій "постконфліктній" відбудові.
  • Крім того, Китай виступає проти односторонніх санкцій, які не санкціоновані Радою Безпеки ООН, вважаючи, що це може створити нові проблеми.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми поговоримо з ветераном війни Юрієм Гудименком про застосування Росією тактики в військових діях. Зокрема, останні місяці були відзначені жорсткими боями за Авдіївку, що стала гарячою точкою на фронті. Після відступу наших військ з цього населеного пункту спостерігалося зменшення інтенсивності наступальних дій російської сторони. Чи це означає, що нинішня тактика Росії буде сфокусована саме на подібних виступах, і чи можемо очікувати подальших наступальних дій?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube