Інженерна команда Юрія Голика тестує українські комплектуючі для дронів-камікадзе

Використання вітчизняних запчастин дозволяє значно знизити вартість виготовлення БПЛА

Дрони-камікадзе, Юрій Голик
Зокрема рама дрону вдвічі дешевше за аналог з Китаю

Нова рама і варіанти зв’язку управління - група українських розробників, яку разом з партнерами зібрав підприємець-волонтер Юрій Голик, починає тестувати в роботі нові деталі для дронів-камікадзе. Про пошук альтернативних комплектуючих та їх загальний вплив на виробництво військових безпілотників Юрій Голик розповів на своїй сторінці.

Виробники із Запоріжжя запропонували інженерам перевірити 10-дюймову раму. Попередньо є всі шанси, що в якості "бази" для дронів-камікадзе в тестових польотах вона здатна показати непоганий результат. "Дослідний" екземпляр також обладнали гвинтами від цього ж українського виробника. Якщо заявлені характеристики підтвердяться, ці деталі дозволять значно знизити вартість виготовлення камікадзе. Рама - втричі дешевша за карбоновий аналог з Китаю, гвинти - вдвічі.

Рама для дрону-камікадзе

Паралельно інженери знайшли економічний варіант зв'язку управління та передачі відеосигналу, який дозволяє якісно протистояти впливу засобів радіоелектронної боротьби. "Мізки" дрону-камікадзе автоматично змінюють частоту, якщо виникне загроза придушення. Тож після всіх трансформацій бойовий дрон вийде "цікавим по завданням і вартості", як пише Голик. Він несе до 2 кг вибухового вантажу на відстань до 12 км, причому ворожі РЕБи не в силі зашкодити "доставці" боєприпасу до цілі.

Дрон-камікадзе

"Наша команда - у постійному виробничому пошуку. Нові комплектуючі, нові конструкції, нові ПЗ. Ми підбираємо оптимальні комбінації, щоб дрони ефективно нищили ворога, не давали збоїв та витримували фронтове навантаження. І водночас були економічно вигіднішими. Чим менше ресурсів потрібно на виготовлення безпілотників, тим більше їх ми передамо військовим", - розповів Юрій Голик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube