Власниця автомобіля Jaguar Xe 20D стверджує, що зазнала збитків у зв'язку з діями ФОП
Жінка вирішила реставрувати рульову рейку автомобіля Jaguar Xe 20D. Вартість всього комплексу послуг складав 29 400 гривень, але вона незадоволена послуга ФОП, адже під час руху в неї заклинило кермо. Громадянка вимагає відшкодування у розмірі 56 035 гривень. Про це йдеться у рішенні Київського районного суду Харкова, опублікованому 23 грудня 2024 року.
Жінка звернулася до фізичної особи-підприємця з питання реставрації рульової рейки автомобіля Jaguar Xe 20D 2017 шасі, що проводилося на СТО «Max oil servise». Виконання вказаної послуги включало: реставрація рейки ціна послуги 22 тисяч гривень (без ПДВ), зняття та встановлення рейки ціна послуги 3 тисячі гривень (без ПДВ), розвал-сходження коліс 600 гривень, а всього 25 600 гривень (без ПДВ). Окрім того, у зв'язку з наданням вказаної послуги по ремонту автомобіля, для виконання робіт закуплено рульову тягу у кількості двох одиниць на загальну суму 2 100 гривень (без ПДВ) та пильовик рульової рейки у кількості двох одиниць на загальну суму 1 700 гривень (без ПДВ), а всього на суму 3 800 гривень (без ПДВ). Вартість всього комплексу послуг складав 29 400 гривень. Однак після проведеного ремонту рульова рейка зовсім перестала працювати на 16-ту добу. Це трапилося у місті Зміїв Харківської області перед виїздом на міст у сторону міста Харкова. Так, під час руху в неї заклинило кермо. Автомобіль було доставлено до міста Харкова евакуатором. Таким чином діями ФОП, а саме наданням неякісної послуги, спричинено матеріальні збитки у розмірі 29 400 гривень. Крім того, громадянка змушена була нести витрати на послуги евакуатора у розмірі 2 тисячі гривень, витрати на звернення до ТОВ «АВТО ГРАФ М», офіційного представника Jaguar, Land Rover щодо діагностики рульової рейки автомобіля, де проводилися наступні роботи: комп'ютерна діагностика вартістю 1 260 гривень, технологічна мийка вартістю 83 гривень, пошук несправностей електропроводки, ремонт електропроводки, вартістю 2 520 гривень, а всього 4 635 гривень.
Жінка стверджує, що зазнала збитків у зв'язку з діями ФОП у загальному розмірі 36 035 гривень. Окрім майнової шкоди, внаслідок надання неякісної послуги завдано також моральної шкоди, яка оцінюється у 20 тисяч гривень.
"Позивачка вказує на те, що не отримала належні послуги з ремонту рульової рейки. Вказана обставина спростовується тим, що вона отримала специфікацію виконаних робіт та надалі здійснила керування транспортним засобом в період часу з 27 листопада 2023 року по 4 січня 2024 року, що становить 38 діб. CTO «Max Oil Service» під час ремонтно-відновлювальних робіт не здійснювало ремонт електричної частини блоку рульової рейки авто, оскільки жодних помилок не визначалось, а ремонтувало лише механічну його частину, що підтверджується специфікацією. Відповідно до специфікації «Авто Граф М», акту виконаних робіт від 4 січня 2024 року спеціалістами проводилась комп'ютерна діагностика, мийка технологічна, пошук несправностей та ремонт електропроводки. Вказана обставина навпаки підтверджує факт належного виконання ремонтних робіт механічної частини рульової рейки її авто працівниками СТО «Мах Oil Service». Нею не надано висновків експертів (експертиз технічного стану авто) щодо встановлення причинно-наслідкового зв'язку, який настав в результаті неналежного ремонту працівниками СТО «Маx Oil Service» автомобіля Jaguar ХЕ", - заявив ФОП.
Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Вина ФОП у завдані їй шкоди недоведена.
"З наявних у матеріалах справи доказів неможливо достовірно встановити, що саме відповідач вчинив дії або бездіяльність під час здійснення ремонтно-відновлювальних робіт автомобіля позивача, які призвели до його несправності, а також протиправність поведінки відповідача та як наслідок причинний зв'язок такої поведінки із заподіяною шкодою, що є сукупними елементами складу цивільного правопорушення та істотними обставинами, що підлягають доведенню", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.