Гра, в яку можна грати вдвох: США провели тестовий запуск носія ядерної зброї

Міжконтинентальну балістичну ракету Minuteman III успішно запустили з бази Космічних сил Сполучених Штатів у Ванденберзі, на узбережжі Тихого океану

Minuteman III
З 1970 року пакету випробовували понад 300 разів

У вівторок, 4 червня, США провели тестовий запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III. Заявлено, що метою є перевірка захисту, ефективності та готовності для взяття системи на озброєння. Minuteman III є єдиною міжконтинентальною ракетою шахтного базування на озброєнні Сполучених Штатів. Її найближчим радянським аналогом є “Тополь-М”. Вашингтон проводить випробування на тлі загострення геополітичної напруженості у світі.

Старт носія ядерних боєголовок відбувся з бази космічних сил Ванденберг, повідомляють на сайті Космічних сил США. Це був перший із двох тестових запусків, запланованих на цей тиждень.

«Ядерні засоби США є наріжним каменем безпеки для наших союзників і партнерів по всьому світу. Сьогоднішній випробувальний запуск є лише одним із прикладів того, як міжконтинентальні балістичні ракети нашої країни та професійні авіатори, які їх обслуговують і експлуатують, демонструють готовність та надійність системи озброєння. Це демонструє нашу відданість справі стримування, оскільки ми перебуваємо в безперервній готовності 24/7/365», — сказав полковник Кріс Круз, який командував випробуваннями.

Minuteman III — давня розробка компанії “Боїнг”, її випробовували понад 300 разів. Перші одиниці з цього сімейства надійшли на озброєння в розпал Холодної війни. Ракету неодноразово модернізували, хоч основну ставку Пентагон завжди робив на стратегічну авіацію. Minuteman III може нести кілька боєголовок на відстань до 14 тисяч кілометрів. Відстань від бази Ванденберг до Тайванської протоки складає орієнтовно 10 тисяч кілометрів.

Ядерна війна наближається?

Вождь росіян Володимир Путін регулярно використовує ядерний шантаж, аби досягнути бажаних для себе результатів. В травні Кремль провів спільні з Білорусією навчання тактичної ядерної зброї. Китай теж пожвавлює свою ядерну програму, значно наростивши кількість боєголовок. Нещодавно Пекін погрожував знищити демократію в Тайвані, що може стати приводом для прямого зіткнення між найбільшими державами світу.

Уряд США розпорядився провести модернізацію ядерного озброєння, враховуючи загальне зростання ризиків глобального збройного конфлікту. У травні Польща заявила про готовність розмістити американські ракети на своїй території. Радослав Сікорський, очільник польського МЗС, заявив, що російський удар ядерним озброєнням по Україні, навіть якщо він не призведе до жертв серед людей, спровокує удар НАТО у відповідь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube