Пекін готовий силою зупинити незалежність Тайваню - офіційна заява міністра оборони Китаю

Слова Дун Цзюня прозвучали на тлі зростаючої напруженості між Китаєм та США через Тайвань

Пекін готовий силою зупинити незалежність Тайваню
Міністр оборони Китаю Дун Цзюнь виступає на 21-му Шангри-Ла Діалозі в Сінгапурі. Фото: Nhac Nguyen/AFP

Міністр оборони Китаю Дун Цзюнь під час форуму з питань безпеки в Сінгапурі заявив про готовність військових силою зупинити незалежність Тайваню. Водночас він закликав до більшої взаємодії зі Сполученими Штатами.

Як пишуть BRICS News, виступ Дун Цзюня відбувся після перших за 18 місяців предметних зустрічей віч-на-віч між керівниками оборонних відомств двох країн.

"Ми завжди були відкриті до обмінів та співпраці, але це потребує взаємності", - заявив Дун на Шангри-Ла Діалозі, де в п'ятницю він зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

"Ми вважаємо, що нам потрібні ширші обміни саме тому, що між нашими військовими є розбіжності", - додав він.

Дун і Остін зустрічалися понад годину в розкішному готелі, де відбувається форум. Форум збирає представників оборонних відомств з усього світу і в останні роки вважається показником стану відносин між США та Китаєм.

Після зустрічі Остін повідомив, що телефонні розмови між військовими командувачами США та Китаю відновляться "найближчими місяцями", тоді як Пекін вітав "стабілізацію" безпечних відносин між країнами.

Цьогорічний Шангри-Ла Діалог відбувся через тиждень після того, як Китай провів військові навчання навколо Тайваню та погрожував війною через підтримку США цього острова після інавгурації президента Лай Цінде, якого Пекін назвав "небезпечним сепаратистом".

"Народно-визвольна армія Китаю завжди була непереможною та потужною силою на захист об'єднання батьківщини, і вона рішуче діятиме завжди, щоб обмежити незалежність Тайваню і гарантувати, що його спроби ніколи не матимуть успіху", - заявив Дун на форумі в неділю.

"Кожен, хто посміє відділити Тайвань від Китаю, буде розбитий на шматки і зазнає власного знищення", - підкреслив він.

Щодо Південно-Китайського моря, на яке Китай претендує майже повністю, Дун попередив про "межі" стриманості Пекіна.

"Китай зберігав достатню стриманість перед лицем порушень прав та провокацій, але цьому є межа", - сказав Дун.

Напруженість між США та Китаєм

Адміністрація президента США Джо Байдена та Китай активізували спілкування, щоб послабити напруженість між ядерними суперниками. Минулого місяця державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав Пекін і Шанхай. Ключовою увагою стало відновлення військово-військового діалогу, який вважається критичним для запобігання виходу з-під контролю конфліктів у гарячих точках.

Китай припинив військові зв'язки зі Сполученими Штатами у 2022 році у відповідь на візит тодішнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань. Напруженість між Вашингтоном і Пекіном ще більше підігріли такі питання, як китайська шпигунська повітряна куля, яку збили над повітряним простором США, зустріч тодішньої президентки Тайваню Цай Ін-вень із наступником Пелосі Кевіном Маккарті та американська військова допомога Тайваню.

Згодом стало відомо, що Китай, ймовірно, нарощує свій військовий потенціал, готуючись до можливого вторгнення на Тайвань. За повідомленнями, Пекін відчуває дефіцит десантних кораблів, необхідних для перевезення військ через Тайванську протоку. Внаслідок цього Китай може залучити до цієї операції цивільні судна, перетворивши їх на військові транспорти.

Аналітики вважають, що за допомогою такої комбінації військових та цивільних суден Китай може перекинути на Тайвань 300 тисяч військових та їхню техніку протягом 10 днів.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявляв про неминуче "воз'єднання" Китаю з Тайванем та наводив аргументи, чому так буде.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube