У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Переконав владу США Огляд ядерної ситуації 2022 року
У суботу, 28 жовтня, влада Сполучених Штатів продовжила розробку нової модифікації ядерно-гравітаційної бомби B61. Вона має замінити попереднє озброєння. Ядерну бомбу назвали B61-13.
Про те, що у США модернізують ядерну зброю повідомляє Defense News. Бомба матиме схожу потужність з попередньою версією B61-7.
Модернізація ядерної зброї призначена для заміни старих гравітаційних бомб. За інформацією Пентагону, потужність попередньої B61-7 перевищує потужність B61-12. Остання вже була додана до ядерного арсеналу. Рішення про створення нової зброї прийняли з врахуванням змін у сфері безпеки. Переконав владу США Огляд ядерної ситуації 2022 року.
Військовим відомства необхідно модернізувати свої ядерні сили для належного стримування двох основних ядерних конкурентів Сполучених Штатів - Китаю та росії.
Експерт з ядерної зброї Федерації американських вчених Ганс Крістенсен зазначив, що B61-13 включатиме боєголовки, аналогічні тим, які використовувалися в B61-7 1980-х та 1990-х роках, пересаджені у корпус зі структурою B61-12. За його словами, створення цієї бомби, ймовірно, є компромісом для вирішення багаторічних розбіжностей між демократами і республіканцями щодо долі застарілої версії зброї B83-1.
Під час розробки B61-13 використають сучасні технології безпеки, точності та надійності, які зараз використовуються у B61-12. За інформаційним листом, нова бомба також надасть президентові більше можливостей для ударів по "важким і великим військовим цілям". Пентагон вже працює над вилученням зі служби застарілих бомб, таких як B61-7 і B83-1.
Максимальна потужність B61-7 і нового варіанту B61-13 становить 360 кілотонн. Для порівняння з максимальною потужністю B61-12, яка складає 50 кілотонн. Якщо B61-13 отримає підтримку та фінансування від законодавців, виробництвом цієї бомби займатиметься Національне управління ядерної безпеки Міністерства енергетики. У відомстві також кажуть, що сучасні літаки будуть здатні доставляти цю бомбу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.