“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
Кількість військових суттєво менша за тих, хто виїхав за кордон, вважає нардеп
Народний депутат та голова податкового комітету Данило Гетманцев не вважає, що мобілізація суттєво впливає на ріст безробіття в Україні. На думку нардепа, головною причиною кадрового дефіциту є переміщення українців. Йдеться про мільйони біженців, які втекли від війни за кордон.
Кількість військових при цьому значно менша, ніж кількість біженців, каже Гетманцев. Свою позицію він озвучив у коментарі "Телеграфу".
За словами Гетманцева, наразі рівень безробіття в Україні складає 19%. Це, втім, лише офіційні дані. При цьому держава та бізнес стикаються з кадровим голодом.
"Про що це говорить? Про те, що дефіцит стосується переважно кваліфікованих працівників. Тих працівників, які, на жаль, в тому числі стали ВПО і не можуть знайти роботу на новому місці, де відсутня відповідна економічна база, або знайшли себе за кордоном. Це називається структурне безробіття", ― сказав Гетманцев.
"Я не вважаю мобілізацію основним фактором безробіття і дефіциту кадрів. Якщо у нас сьогодні в армії трохи більше мільйона, то тільки за кордоном 6-7 мільйонів, з них працездатних — точно третина. Тому міграція є більш вагомим фактором для посилення безробіття", — заявив Гетманцев.
"Вона (економіка - ред.) страждає внаслідок багатьох обставин. Найголовніше — це лінія фронту, яка збільшується, на жаль. Міграція, внутрішні переміщення — все це негативно впливає на економіку. І мобілізація в тому числі негативно впливає", — резюмував Гетманцев.
"Слухайте, війна в країні, найбільший конфлікт у світі з 1945 року. Під час війни люди бідніють. І немає жодного уряду, який помахом чарівної палички взяв і зробив би їх багатшим. Війна – це такий період, коли всі біднішають. Через війну у нас суттєво зросло безробіття та рівень бідності. Це абсолютно передбачувано", - певен Гетманцев.