Як мобілізація вплинула на роботу компаній в Україні: опитування Американської торговельної палати та Citi Україна

Читать на русском

Мобілізація вплинула на роботу 81% компаній

Читать на русском
Мобілізація
Лише 19% бізнесів в Україні не торкнулася нестача кадрів

Мобілізація вплинула на роботу 81% компаній

Вплив мобілізації на результати своєї діяльності відчуває 81% компаній в Україні. Такі дані озвучили за результатами опитування Американської торговельної палати та Citi Україна "Оцінка стану бізнесу в воєнній Україні". Про це 11 червня пише LIGA.net.

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер повідомив, що менш ніж 19% бізнесів в Україні не торкнулася нестача кадрів через мобілізацію.

"Наше останнє опитування показало, що бронювання військовозобов’язаних зараз є головним викликом для бізнесу в Україні. Це суттєво впливає на результати діяльності бізнесу. Ми продовжуватимемо працювати з урядом, щоб знайти правильний баланс – армія отримує те, що їй потрібно, економіка та бізнес продовжують працювати, а податки сплачуються", – зазначив Андрій Гундер.

Як мобілізація вплинула на роботу компаній: опитування 1

Ключовими викликами для компаній щодо ведення бізнесу у 2024 році є:

  • бронювання військовозобов’язаних працівників (80%),
  • безпека та захист співробітників (75%),
  • здоров'я та психічний стан співробітників (50%),
  • перебої в електропостачанні (50%),
  • ракетні атаки Росії на критичну інфраструктуру та бізнес-активи (45%).

За даними опитування, 98% компаній-членів Палати продовжують вести бізнес в Україні: 85% компаній повністю функціонують, 15% частково.
Водночас 30% компаній-членів мають пошкоджені активи, 70% з них вже їх відновили.

Майже половина – 49% респондентів – заявила, що кількість працівників та доходи їх компаній під час війни знизилися порівняно з довоєнним рівнем.
У 19% компаній збільшилася кількість працівників, а у 28% компаній збільшилися доходи.

Як мобілізація вплинула на роботу компаній: опитування 2

43% опитаних компаній прогнозує збільшення їх доходів на 2024 рік порівняно з 2023 роком, 35% не очікує змін, 22% передбачає зменшення доходів.
Серед ключових заходів, які були вжиті компаніями для пом'якшення впливу війни на їх бізнес-процеси:

  • розширення можливості віддаленої роботи (87%),
  • розробка плану дій у разі надзвичайних ситуацій (83%),
  • впровадження посилених заходів з кібербезпеки (48%),
  • диверсифікація ланцюгів постачання (43%),
  • проведення релокації бізнес-процесів або офісів (34%).

Як мобілізація вплинула на роботу компаній: опитування 3

В опитуванні взяли участь 111 керівників і топменеджерів компаній-членів палати, провели його з 22 травня до 5 червня. 72% респондентів – керівники компаній.

 

Які підприємства та установи віднесені до критично важливих?

До критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період підприємств, установ та організацій належать:

  • спеціалізовані установи ООН, закордонні дипломатичні установи в Україні, закордонні дипломатичні установи України, представництва міжнародних організацій згідно з переліком, затвердженим МЗС;
  • представництва донорських установ, виконавці проектів міжнародної технічної допомоги згідно з переліком, затвердженим Секретаріатом КМУ;
  • Дослідницька служба Верховної Ради України, а також підприємства, установи та організації, що перебувають у сфері управління органів, які здійснюють управління державним майном, що забезпечує діяльність відповідно Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів, згідно з переліками, затвердженими відповідними органами управління;
  • підприємства, установи та організації протезно-ортопедичної галузі, що визначені Мінсоцполітики критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері соціального захисту населення, які безпосередньо здійснюють протезування/ортезування.

Підприємства, установи та організації, які виробляють товари, виконують роботи і надають послуги з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, а також уповноважені суб’єкти управління об’єктами державної власності, які здійснюють регулювання, контроль та координацію діяльності таких підприємств, установ та організацій, визначаються Мінстратегпромом як критично важливі для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період у разі відповідності критерію, визначеному підпунктом 4 цього пункту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.