Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
За його словами, ми наразі маємо наймасштабніший конфлікт на планеті з 1945 року
Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев розповів, через що українці біднішають, а безробіття зростає. Всьому виною є війна, що триває на українській території. Під час війни люди стають біднішими.
Так Гетманцев описав ситуацію. Своїми думками він поділився в інтерв'ю "РБК-Україна".
Спершу голова фінкомітету похвалився здобутками уряду. Він заявив, що влада активно профінансувала військовий бюджет, збільшивши його майже вдвічі порівняно з початковим. На 2024 рік вдалося підвищити мінімальну зарплату та прожитковий мінімум.
"Все це разом, я вважаю, дуже добрий результат", - зазначив Гетманцев.
Йому задали питання, що, можливо, виплати й підвищили - але що з купівельною спроможністю? Тобто нардепа запитали, чи зможуть українці, яким піднімуть пенсії та зарплати, більше купити за ці гроші. На це Гетманцев "відкрив очі" на те, що в країні війна. А під час війни люди стають біднішими.
"Слухайте, війна в країні, найбільший конфлікт у світі з 1945 року. Під час війни люди бідніють. І немає жодного уряду, який помахом чарівної палички взяв і зробив би їх багатшим. Війна – це такий період, коли всі біднішають. Через війну у нас суттєво зросло безробіття та рівень бідності. Це абсолютно передбачувано", - певен Гетманцев.
Він також зазначив, що хоча наразі в країні офіційно менше 100 тисяч безробітних, ця статистика не відображає реального стану речей. Адже абсолютна більшість громадян, які не мають роботи, не встають на облік до центру зайнятості.
"Якщо рахувати за методикою міжнародної організації праці, то у нас безробіття 19% - у 2 рази більше, ніж було у 2021 році", - повідомив Гетманцев.
Насправді голова фінкомітету Ради дещо помилився. По-перше, геть не завжди через війну всі стрімко біднішають - все залежить від того, яким чином вдається вибудувати економіку. А також від того, на якій території та якими силами ведеться війна.
По-друге, війна в Україні не є найбільшим конфліктом у світі з 1945 року. Навіть за останні кілька десятиліть можна згадати Ірано-Іракську війну (понад 1,5 мільйона загиблих), Афганську війну (понад 2 мільйони загиблих), Другу Конголезьку війну (понад 4 мільйони) тощо. На щастя, Україна поки що не досягла таких жахливих цифр і хочеться вірити, що й не досягне.
Нарешті, по-третє, Гетманцев пропустив одну важливу фразу. Так, українці через війну стають біднішими - але не всі. Приміром, у своїй декларації депутат зазначив два елітні швейцарські годинники, вартість яких становить приблизну вартість квартири в Києві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.