Гектар бурштинового родовища за 2,7 тисячі доларів: в Україні під час війни компанії за безцінь отримують надрові багатства країни

В Україні через Prozorro продано ділянку бурштинового родовища за суму, яка викликає подив

Бурштинове родовище, корупція
В Україні бурштинове родовище продано за близько 2,7 тисячі доларів за гектар

На нещодавньому тендері через Prozorro ділянка "Ярова-35" площею 1,6 гектара була продана за 182 тисячі гривень. Незважаючи на високу вартість бурштину на ринку, ціна за гектар надрового паю виявилася надто низькою. Це піднімає питання щодо прозорості угоди. Про підозри щодо чесності тендеру у сучасних реаліях війни розповідає журналіст Інформатору Ігор Рець у матеріалі "Гектари бурштинових копалень за ціною ріллі. Державна земля відкрито крадеться в той час, коли війську потрібні кошти. Хто за це відповість?". Він пише, що ціна за гектар "Ярової-35" становила лише 2,7 тисячі доларів.

Ділянку "Ярова-35", що складається з 1,6 гектара бурштинових земель, було розіграно через платформу Prozorro. Остаточна ціна продажу склала лише 182 тисячі гривень, або близько 2,7 тисячі доларів за гектар. Це викликає подив, враховуючи високі ринкові ціни на бурштин, повідомляє кореспондент.

Розслідування Інформатора

Image
Державу дурять з видобутком бурштину та ухиляються від податків

За "Ярову-35" змагалися дві компанії: "Полісся природ ресурс" і "Критфайтер", обидві з яких почали діяльність лише минулого року. Цікаво, що за адресами їх реєстрації зареєстровані десятки інших компаній, що викликає підозри щодо можливих зв’язків і домовленостей між учасниками торгів.

Тенден на Prozorro
Тенден на Prozorro

Ціна, за якою було продано ділянку, наводить на думки про занижену вартість, що виглядає особливо вражаюче на фоні того, що бурштин на чорному ринку може коштувати від 100 до 1000 доларів за кілограм, залежно від якості. Враховуючи, що в одному кубометрі землі українського Полісся в середньому міститься близько 70 грамів цього дорогоцінного каменю, вигода від видобутку може бути значно вищою за початкову вартість ділянки.

Озеро за 700 доларів і інші вигідні придбання

Також відомо про нещодавні скандали з видобутком піску на території заповідника, купівлею озера за 700 доларів чи проведення торгів з дискваліфікаціями учасників, які запропонували більшу ціну за лот. Це вказує на те, що в українській сфері надрокористування все ще є чимало проблемних моментів, що потребують ретельного контролю та розслідувань.

Нагадаємо, Інформатор писав, як працюють державні закупівлі і система Prozorro. Також ми детально повідомляли про те, як підприємцю взяти участь в торгах.

Майданчики, що знаються на державних та комерційних тендерах, продажах і закупівлях, мають дотримуватись законів, перевіряти документи і збирати плату за участь. Якщо аукціон скасовують, гроші повертають. Участь у електронних аукціонах - це шанс для бізнесу вирости швидше і заробити репутацію. Одним з ефективних площадок є команда E-Tender. Вона допомагає як державним, так і приватним організаціям працювати ефективніше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube