“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Що робити, якщо ви хочете взяти участь у торгах
З 2015 року державні закупівлі стали більш прозорими - з'явилася система Prozorro, з якою повинні працювати майже всі держпідприємства і організації. Закупівлі перестали бути "годівницею" для обраних, тепер поборотися за замовлення може будь-хто.
Розповідаємо докладніше про те, як працює система Прозоро, і як взяти участь у торгах.
Як працює Prozorro
Якщо замовнику, тобто будь-якого держпідприємству, щось потрібно - від канцтоварів до будівництва стадіонів - він реєструється на одному з офіційних майданчиків системи Прозоро,наприклад, на сайті Української універсальної біржі. Потім на цьому майданчику він розміщує тендер, який потрапляє до бази системи. У тендері прописується найменування товару або послуги, ціна і вимоги до виконавця.
Після цього зареєстровані підприємці подають свої пропозиції. Протягом аукціону виконавці можуть кілька разів знизити ціну, щоб пропозиція була конкурентною. За результатом система обирає того учасника, який запропонував найнижчу вартість, а замовник потім перевіряє, чи відповідає переможець заявленим вимогам. Якщо все в порядку - з ним укладають договір.
Як зареєструватися і взяти участь
Система електронних закупівель вигідна для всіх - вона знижує корупційні ризики, а підприємцям дає можливість заробити. Але не всі знають, як почати працювати з тендерами, хоч це і нескладно.
Перший етап - реєстрація. Безпосередньо в системі зареєструватися неможна, це можна зробити через авторизовані майданчики Прозоро - такі, як УУБ. Це акредитований по всіх рівнях сервіс з доступним інтерфейсом, що дозволяє брати участь в торгах.
Далі можна переходити до пошуку цікавих для вас тендерів. Шукати можна прямо на порталі через ключові слова, назви компаній або інші дані.
Коли вибір зроблений - потрібно внести на рахунок суму, рівну оплаті за участь. Залежно від бюджету лоту оплата складе від 17 до 3 400 гривень. Все - тепер можна подавати свою заявку і брати участь в аукціоні.
Більш детальну інформацію, а також актуальні новини по темі закупівель можна знайти на сайті Української універсальної біржі .
Рекламний матеріал