Філе, давай, до побачення: птахи, які передбачають погоду краще за всякого бабака

Бабаки далеко не єдині симпатичні метеорологи в живій природі

Погода, птахи, тварини, природа, бабак Філ, прогноз, прогноз погоди, шторм
2 лютого в Панксатоні у штаті Пенсільванія в США відбувається церемонія, під час якої бабак на ім’я Філ передбачає, чи буде ще шість тижнів зими.

Протягом майже 140 років кожного 2 лютого в Панксатоні у штаті Пенсільванія в США відбувається дивна церемонія, під час якої бабак на ім’я Філ "передбачає", чи буде ще шість тижнів зими. Традиція навіть має свій день, названий на її честь – Днем бабака. Та чи є інші тварини зі здатністю передбачати погоду, які теж заслуговують на увагу. Відповідь: так!

Ну, по-перше, бабаки не дуже хороші метеорологи. Хоча Філ, мабуть, правильно "передбачив" ранню весну під час минулорічного Дня бабака, насправді це виняток. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, прогнози знаменитого сурка за останні 10 років виправдовувалися лише в третині випадків, пише IFLScience.

Ці птахи вгадують погоду краще за бабака 1
Бурий дрізд проти бабака в передбаченнях погодних умов.

Якщо ми раптом опинимося в ситуації, коли всі наші технології прогнозування погоди зникнуть, ми, ймовірно, будемо трохи розгублені, якщо покладатимемося на Філа, як на заміну. Натомість у цій гіпотетичній реальності птахи можуть бути куди кращою альтернативою.

Червоїд золотокрилий, наприклад, може відчути, що наближається сильний шторм. У 2014 році дослідники, які стежили за птахами в горах Теннессі, виявили, що вони відлетіли з місць розмноження поза звичайним сезоном міграції – за два дні до прибуття смертоносної штормової системи, яка породила 84 торнадо. Червоїди золотокрили пролетіли щонайменше 1500 кілометрів, щоб уникнути суворої погоди. Потім вони повернулися додому відразу після того, як шторм минув. Команда підозрює, що птахи змогли почути інфразвук – це звук із частотою хвилі нижче 20 герц, який люди не можуть почути – створений штормовою системою, і сприйняли це як знак, щоб тікати геть. 

Можливо, ще більш вражаючим є дрізд-короткодзьоб бурий, невеликий вид північноамериканського дрозда, поведінка розмноження якого є провісником інтенсивності сезону ураганів в Атлантиці. У 2019 році орнітолог Крістофер Хекшер провів аналіз, який виявив, що в ті роки, коли сезон ураганів був м’якшим, сезон розмноження птахів був довшим. І навпаки, сезон був коротшим, коли сезон ураганів був більш інтенсивним.

Фактично, дослідження Хекшера виявило, що відкладання яєць птахів і кінцевий розмір кладки в травні та червні показували сильніші кореляції з наступними ураганами, ніж метеорологічні прогнози раннього сезону – до серпня, широко оприлюднені метеорологами. 

Незрозуміло, як бурий дрізд це робить. Та вибач, Філе, відтепер ми будемо дивитися на птахів для нашого прогнозу погоди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube