Зграя в тисячу птахів наклала на себе руки, врізавшись у виставковий центр - фото

Читать на русском

Це не перший випадок неприродної поведінки пернатих. Вчені шукають вихід

Читать на русском
Аварія, птахи, вчені, США
Адміністрація будівлі визнала проблему

Це не перший випадок неприродної поведінки пернатих. Вчені шукають вихід

В Чикаго зафіксували найбільшу пташину "хмару" - близько тисячі пернатих злетілись на яскраво освітлену будівлю. Птахи врізались у вікна сяючого конференц-центру McCormick Place Lakeside Center, через що майже всі вони загинули. Подібні нещасні випадки стають все більш поширеними, що викликає занепокоєння вчених-орнітологів.

В результаті трагедії зі скляних панелей будівлі, що привернула пернатих, вилучили близько 960 перелітних птахів. Постраждали десятки видів, але більшість, схоже, були пальмовими та жовто очеретяними, пише Iflscience.

Більшість птахів мігрують вночі, пояснюють учені, й штучне освітлення здатне засліпити їхню нічну навігацію. Це призводить до зіткнення з відбиваючими поверхнями чи скляними будівлями. 

Вогні McCormick Place Lakeside Center вночі.
Так виглядають вогні McCormick Place Lakeside Center вночі.

"Дані про колекції довели, що кількість мігруючих птахів зменшується через зміну клімату. А освітлені вікна можуть дезорієнтувати птахів, що призводить до нових зіткнень", – додали вони.

До того ж, це не перший випадок, коли вогні саме цієї скляної будівлі McCormick Place призвели до масової загибелі перелітних птахів.

"Щодня під час весняного та осіннього міграційного сезону наші вчені та волонтери вставали зі сходом сонця в пошуках птахів, які залітали у вікна центру", - написали працівники музею Field Museum в X (Twitter).

Адміністрація будівлі визнала проблему й збирається консультуватися з експертами заради "негайного й довгострокового вирішення". Тим часом вчені опубліковали нове дослідження про те, наскільки світлове забруднення становить зростаючу загрозу для мігруючих птахів.

Використовуючи дані метеорологічних радарів, дослідники виявили, що штучне освітлення є основним індикатором того, де птахи будуть сідати під час своїх тривалих подорожей. Оскільки міські вогні діють як сяючі маяки, вони заманюють перелітних птахів у райони, наповнені суцільними загрозами - людьми, котами та великою кількістю сяючих будівель, з якими можна зіткнутися.

Світлове забруднення продовжує різко збільшуватися внаслідок триваючої урбанізації планети, створюючи помітний вплив на здоров’я людини та навколишнє середовище.

"Ми нечасто думаємо про світло як про забруднюючий фактор, але воно відповідає всім параметрам того, що ми вважаємо забрудненням. Щойно ми вимкнемо світло, птахи залишаться цілими. Цей вплив є миттєвим і виключно позитивним для перелітних птахів", - пояснили вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.