«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Відразу дві українські АЕС відчули сейсмічні коливання унаслідок потужного землетрусу, що трапився у Туреччині. Відомо, що дані змін у моніторингу зафіксували на Хмельницькій та Південноукраїнській АЕС.
Потужний землетрус, який нещодавно сколихнув Туреччину та Сирію, не оминув стороною й Україну. Так, моніторингові станції відразу двох українських АЕС зафіксували незначні коливання.
Про це йдеться у повідомленні НЕК "Енергоатом" в Telegram.
Зазначається, що сейсмічні поштовхи "відчули" Хмельницька та Південноукраїнська АЕС.
Втім, у компанії поспішили заспокоїти, що хвилюватись з цього приводу не слід, оскільки будівництво АЕС відбувалося із врахуванням сейсмічної активності.
Як зазначив президент Енергоатома Петро Котін, при виборі майданчиків для будівництва обиралися ті ділянки, де найбільш безпечно.
"Вітчизняні атомні станції здатні витримати землетруси потужністю до семи балів", - повідомив Котін.
Також на українських АЕС працює аварійний захист енергоблоків: при шести балах блоки терміново зупиняються та переводяться у безпечний стан.
Роботи з дослідження сейсмічної небезпеки НАЕК «Енергоатом» були виконані з урахуванням міжнародних рекомендацій МАГАТЕ і погоджені Держатомрегулювання України. Кожні десять років проводиться переоцінка безпеки всіх реакторів на сейсмічну стійкість і за потреби вживаються додаткові заходи для захисту енергоблоків.
У понеділок, 6 лютого, на південному сході Туреччини, неподалік кордону з Сирією, стався надзвичайно сильний землетрус магнітудою 7,8. Сейсмічні хвилі були зареєстровані датчиками по всьому світу, можна було спостерігати їхнє поширення по всій Європі, включаючи Великобританію.
Внаслідок землетрусу були зруйновані будівлі, загинули тисячі людей, також є дані про руйнування газопроводів, що призвело до виникнення пожеж.
Нагадаємо, раніше informator.ua повідомляв, що кількість жертв землетрусу у Туреччині та Сирії перевищила 11 тисяч людей. Втім ці дані не остаточні, оскільки рятувальна операція та розбір завалів досі тривають.
Також ми писали про те, що українців, яких вважали загиблими після землетрусу в Туреччині, врятовано з-під завалів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.