Щоправда доведеться витратити 45 хвилин
Люди створюють мистецтво в різних формах протягом тисячоліть. Але, виявляється, таким чином можна не тільки самовиражатись, але й знімати стрес. Дослідження показали, що присвячення невеликого вікна часу саме створенню мистецтва може позитивно впливати на біомаркери стресу. Причому малювати ви можете будь-що і будь-як, навіть якщо не вмієте цього робити, повідомляє IFLScience.
Один зі способів виміряти, наскільки розслаблено ми себе почуваємо, - це здати проби кортизолу. Кортизол - це гормон, що виробляється наднирковими залозами. Він відіграє роль у всьому, від зменшення запалення до збільшення розщеплення глюкози.
Він також вивільняється як частина стресової реакції організму, тому деякі знають його як так званий гормон стресу. Він допомагає нам залишатися в стані підвищеної пильності. Ось чому високий рівень кортизолу є показником стресу. Втім, його рівень змінюється протягом дня, зазвичай досягаючи піка вранці та знижуючись до мінімуму вночі.
У новому дослідженні взяли зразки слини у 39 учасників віком від 18 до 59 років - до сеансу малювання та після. Учасники могли працювати в будь-якому форматі, який їм подобався, починаючи від робіт на папері та закінчуючи глиною для ліплення й матеріалами для колажу. Трохи менше половини з них зізнались, що мають обмежений художній досвід.
Результати показали, що рівень кортизолу знизився протягом 45-хвилинного сеансу у 75% учасників. Всі учасники відзначили, що стали спокійнішими й перестали думати про речі, котрі стосувалися побуту й напружували до того.
Цей результат не мав жодної кореляції зі здібностями. Це показує, що не потрібно бути добрим у мистецтві, щоб отримати користь від його створення!
Це не дивно, бо це основна ідея арттерапії: кожен є творчим і може виражатись у візуальному мистецтві, працюючи в сприятливому середовищі.
Отже, якщо у вас є 45 хвилин і буквально все необхідне під рукою, чому б не зробити розслаблюючу перерву, яка може допомогти вам трохи менше стресувати, принаймні через дрібниці.