Траву, якою Меган Маркл знімає стрес, запропонували українцям: фанати аюрведи задоволені

Ашваганда в тренді завдяки своїм корисним властивостям для здоров'я, але будьте обережні

Здоров'я, ліки, корисні поради, трава, тренди соцмереж
Найпоширенішими побічними ефектами ашваганди є легкі розлади шлунка та нудота.

Залежно від того, на кого ви підписані в соціальних мережах, ви могли чути розмови про траву під назвою ашваганда. Хештег #ашваганда мав понад 670 мільйонів переглядів у TikTok у 2024 році. А такі знаменитості, як Меган Маркл, Гвінет Пелтроу та Дженніфер Еністон, використовують ашвагандху завдяки її заспокійливим властивостям, пише ScienceAlert.

В Україні ця добавка коштує від 250 гривень у мережі - за 60 капсул. Ашваганда - це трава, яка тисячі років використовується в аюрведичній медицині - давньоіндійській системі лікування, заснованій на вірі в те, що здоров'я та самопочуття залежать від балансу між тілом, розумом і духом. А ще її називають зимовою вишнею та індійським женьшенем.

Аюрведа наголошує на цілісному підході до здоров'я з використанням природних методів лікування, таких як фітотерапія, зміни в дієті, фізіотерапія, медитація та йога.

Можливі переваги

В традиційній медицині корінь ашваганди використовується як адаптоген від стресу, що знімає тривогу. Це може бути частково пов'язано з її регулюючим впливом на гормони стресу, такі як кортизол. Ашваганда також відома своєю здатністю покращувати якість сну.

Деякі дослідження показують, що вона може допомогти швидше заснути та насолоджуватися глибшим, спокійнішим сном, тим самим підвищуючи рівень енергії. Тож вона може бути корисним для людей, які страждають від безсоння. 

Спортсмени та любителі фітнесу можуть отримати користь від здатності ашваганди покращувати фізичну працездатність. Деякі дослідження показують, що ашваганда може покращити силу, м’язову масу та використання кисню під час фізичних навантажень.

Для чоловіків ашваганда підвищує рівень тестостерону та покращує фертильність, збільшуючи кількість та рухливість сперматозоїдів. Ашваганда стимулюж вироблення тестостерону. А от чоловікам з раком простати, чутливим до тестостерону, слід уникати використання цієї трави.

Ашваганда пов’язана з покращенням розумових функцій, таких як краща пам’ять та концентрація уваги. Невеликі дослідження, що проводяться за участю людей похилого віку з деякими когнітивними порушеннями, показують, що ашваганда може допомогти зменшити оксидативний стрес та запалення, що можуть негативно впливати на пам'ять і процеси мислення.

Ашваганда багата на фітохімічні речовини, включаючи вітаноліди, які допомагають клітинам засвоювати глюкозу з кровотоку. Це може знизити рівень цукру в крові як у здорових людей, так і у людей з діабетом.

Побічні ефекти

Ашваганда має численні ризики та побічні ефекти. Найпоширенішими побічними ефектами є легкі розлади шлунка та нудота. Не рекомендується використовувати її людям із захворювання печінки. Хоча це трапляється рідко, були повідомлення про проблеми з печінкою, включаючи тяжку печінкову недостатність, пов'язані з використанням ашваганди.

Ашваганда може стимулювати імунну систему та спричинити загострення у людей з аутоімунними захворюваннями, такими як розсіяний склероз чи ревматоїдний артрит.

Також можливо, що ашваганда може взаємодіяти з деякими ліками:

  • снодійними,
  • седативними,
  • препаратами, що впливають на гормони щитовидної залози.

Дослідження показують, що ашваганда може впливати на функцію щитовидної залози, зокрема, підвищуючи рівень гормонів щитовидної залози. Вона також може взаємодіяти з препаратами, що впливають на щитовидну залозу, та призвести до передозування.

Вагітним та жінкам, що годують грудьми, рекомендується уникати ашваганди, особливо у високих дозах. Ця трава може бути пов'язана з викиднями.

Отже, якщо ви розглядаєте можливість включення ашваганди у свій раціон, особливо для тривалого використання, спочатку проконсультуйтеся з лікарем, особливо якщо у вас є попередні захворювання або ви приймаєте інші ліки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube