Як уникнути стресу під час блекаутів: рекомендації від МОЗ

Читать на русском

Українцям пояснили, як можна легко пережити відключення електроенергії

Читать на русском
Електроенергія
Що можна робити під час блекаутів

Українцям пояснили, як можна легко пережити відключення електроенергії

В Україні активно готуються до опалювального сезону та можливих блекаутів. Адже російські окупанти знову обстрілюють наші об'єкти енергетичної інфраструктури. Крім того, щоб підготувати запаси продуктів, води та альтернативних способів зарядити гаджети - важливо також пам'ятати про ментальне здоров'я. Експерти розповіли, як можна провести час з користю під час відключень світла. 

Така інформація з'явилася на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров'я в соціальній мережі. В межах впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" експерти розповіли, як можна легше пережити період блекаутів, щоб і уникнути сильних стресів, і зайнятися чимось корисним. 

Прогулянки. Корисно буде гуляти на свіжому повітрі. Проте в період блекаутів важливо не забувати про світловідбивні або світлодіодні аксесуари (наприклад, браслет або стрічка, жилет тощо): це потрібно, щоб водії могли побачити пішохода навіть в темний час доби.     

Механічна робота, яка не потребує яскравого освітлення. Наприклад, можна прибрати: це відволіче, і буде корисний результат. Також в цю категорію занять можна віднести наведення ладу на робочому столі, перепакування сипучих харчів тощо. Експерти зазначають, що зменшення хаосу довкола - це приємно для нашого мозку.     

Техніки психологічної самодопомоги. Такі корисні поради можна побачити на офіційному порталі Міністерства охорони здоров'я. Ці рекомендації допоможуть впоратися зі стресом, коли ви знаходитеся наодинці.     

Аудіокниги. Для цього не потрібно мати яскраве освітлення, але це прекрасний спосіб провести час із користю. Важливо лише підготувати павербанк, щоб гаджет мав на це достатньо заряду.    Настільні ігри. Для цього теж не потрібно мати яскраве світло. Проте це прекрасне заняття, яке допоможе весело провести час всій родині.   

Сон. Якщо вже 21:00, а світло досі не повернули, то можна просто виспатися. Адже нерідко люди забувають про якісний сон через купу домашніх або робочих справ: блекаут може бути не тільки стресом, а й нагадуванням, що можна поспати. 

Чи будуть довгі блекаути?

Раніше прогнозом поділився експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп. За його словами багато чого залежатиме також від того, куди стрілятимуть окупанти. Він підкреслив, що ворог хоче "загасити" українців, а це значить вони будуть цілитися саме в станції, пристанційні підстанції, потужності передавання тощо. Через це може виникнути дефіцит генерації та передачі електроенергії. Проте неможливо одразу спрогнозувати, на скільки критичними будуть ці руйнування, на скільки вдаватиметься зменшувати цей дефіцит. Водночас експерт вважає, що не буде масових тривалих відключень. Відсутність електроенергії понад 10 годин можлива лише в певних регіонах, вважає Прокіп. 

Також представники ДТЕК розповідали, що енергетики вже активно готуються до зими. За словами директора ДТЕК Дмитра Сахарчука, наразі влада та енергетики намагаються зробити так, щоб відключень світла не було зовсім. Однак це буде важко, якщо ворожа армія знову буде обстрілювати об'єкти нашої енергетичної інфраструктури. Експерти працюють так, щоб зменшити ризики блекаутів, або щоб вони були менш тривалими й менш частими, якщо порівнювати з зимою 2022 року. Варто підкреслити, що за минулу зиму російські окупанти пошкодили або повністю зруйнували близько 50% об'єктів енергетичної структури. Частину з них вже відновили, але ще далеко не все. Адже це важко зробити в наших реаліях. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.