Простий і смачний спосіб знімати напругу після важко дня
Іспанці знаються на почуттях. Про це свідчить їхня барвиста культура, з виразним живописом та темпераментним фламенко. Не менше того вони знаються на дружбі. В них навіть спеціальне поняття є, яким позначено спосіб заведення нових дружніх стосунків й підтримки тих, що існують.
Sobremesa - це іспанське слово, яке буквально означає спільний час за обіднім столом. Іспанці вірять, що найтісніші дружні стосунки, які ми зав’язуємо, народжуються саме під час спільної трапези або приятельського базікання за їжею.
Щобільше, вони переконані, що корисним досвідом буває залишитись на якийсь час в чужому родинному колі, щоб побачити, що те, як живете ви - не єдиний варіант існування. І таким чином розширити власний досвід.
Так, часто зустрічаються сім'ї, де стіл сприймають, виключно буквально - як місце для обіду чи вечері. Однак існують й інші сім'ї, де стіл - це не тільки трапеза, а й традиція збиратись і говорити. Зокрема, в Іспанії є культура вести невимушену довгу бесіду саме за столом, де для цього й збираються родичі, друзі та просто знайомі.
Вечеря в цьому випадку може бути несуттєвою, рухомою складовою, коли їжа є лише приводом для діалогу. Коли трапеза закінчується, всі відкидаються на своїх місцях, переводять дух і - говорять. Це і є sobremesa.
Sobremesa символізує іспанську традицію. З одного боку, це просто фізичний акт перебування за столом після вечері. Однак, це ще й розмова з тими, хто звільнив свій час для вас, аби вгамувати напругу дня саме спілкуванням з вами.
Тож, іспанці вважають це способом мислення, що відсуває вбік усі не значущі речі й виводить на перший план нас самих та тих, хто нам найбільше дорогий. В цей момент людина відкладає "треба", "варто зробити", "мушу" і просто перебуває в гармонії з тими, хто її оточує.
Ввечері залиштесь удома. Приготуйте на вечерю щось смачне або просте, на що вистачить ресурсу та ідей. Врешті решт, можете замовити піцу. Натомість запросіть до себе родичів чи друзів.
Продумайте, де всі сядуть. При цьому необов'язково буквально сидіти за одним столом. Можна розсістися на пуфи біля журнального столика чи на дивані, тримаючи тарілки в руках (якщо, звісно, всі ваші гості дорослі й не мають фізичних обмежень).
Головне, щоб всі присутні могли бачити одне одного, нікуди не поспішали та прагли побути в цій компанії якомога довше. Попередьте запрошених, що метою зустрічі є розмова. Адже ви давно не бачились, і не знаєте, як у кого справи.
Звісно, спершу нагодуйте своїх гостей. А тоді запропонуйте просто поговорити. Почніть самі. Розкажіть, як йдуть справи. Чому день був напруженим чи навпаки приніс радість. Відверто цікавтесь іншими. Дуже скоро в розмову втягнуться усі, кому ви небайдужі.
Можна зіграти й у настільні ігри, однак у такі, що не займають всю увагу. Адже тоді учасники вечора не зможуть відволікатись на розмову про самих себе. Такі розмови мають терапевтичний ефект, адже ми потребуємо одне одного. Особливо, у складні часи, які зараз переживають українці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.