"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
З квітня 2022 року ТРЦ Києва сумарно не працювали понад 30 діб
У 2022 році дохід з оренди в київських торгово-розважальних центрах зменшився майже удвічі. До війни, у 2021 році, квадратний метр у найкращих ТРЦ коштував, у середньому, 60 доларів за кв.м на місяць. А минулого року цю ціну прийшлося знизити на 40–50%. Про причини цього йдеться в дослідженні Colliers Ukraine.
В матеріалі компанії зазначається, що з квітня 2022 року, коли ТРЦ відновили свою роботу, орендарі й орендодавці про оплату приміщення домовляються індивідуально. Зазвичай йдеться про знижку на базову ставку або ж її скасування при збереженні інших платежів.
Є дві причини, через які ТРЦ змушені йти на поступки орендарям. Перша - це падіння обороту ритейлерів. Виторг у них впав через зниження купівельної спроможності покупців, а також через девальвацію. Другою, не менш серйозною, причиною є повітряні тривоги.
"З квітня 2022 року сумарний час вимушеного закриття київських ТРЦ, зокрема через тривоги, відключення світла, склав понад 30 діб", - пише провідний експерт Colliers Ukraine у галузі торговельної нерухомості Ігор Заболоцький.
В дослідженні також йдеться, що станом на кінець 2022 року, рівень вакантності у київських ТРЦ сягнув 15%. Це найвищий показник за останні 10 років. Однак цей показник разюче відрізняється в кожного окремого ТЦ. Професійні торгові центри, які розташовані в густонаселених масивах, зберегли рівень вакантності на рівні до 10%.
За словами голови Дослідницької групи УРТЦ Дмитра Топольськова, станом на початок 2023 року в Україні існувало 326 торгових центрів, торговою площею 5,8 млн кв. м. Поки з цієї цифри не віднімали пошкоджені об’єкти або ті, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Він переконаний, що ідеального співвідношення між обсягом площ в ТЦ та кількістю мешканців не існує. А керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник зазначає, що наразі збереглася активність девелоперів торгової нерухомості у регіонах, де не вистачає ТРЦ - на Західній Україні, особливо у таких містах як: Луцьк, Івано-Франківськ, Львів, Чернівці та в Ізмаїлі. На думку експерта, це пов’язано з тим, що зараз на перший план вийшло питання безпеки розташування.
Нагадаємо, в Києві планують звести ТРЦ на місці історичної споруди в Хрещатому парку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.