В Києві планують звести ТРЦ на місці історичної споруди в Хрещатому парку

Читать на русском

Триває судова суперечка з активістами

Читать на русском
Музей води в Хрещатому парку
Музей води в Хрещатому парку. Фото Дмитра Перова

Триває судова суперечка з активістами

На Володимирському узвозі на місці історичної споруди водогону в Хрещатому парку планують побудувати торгово-розважальний центр і станцію канатної дороги. Про це повідомив юрист і засновник пам'яткоохоронного хабу "Цегла" Дмитро Перов.

За словами Дмитра Перова, забудовник вже почав розбирати будівлі першої черги Київського водогону, зведені у 1872 році.

"Цілком унікальним є двоповерховий дерев'яний житловий будинок — це одна із небагатьох вцілілих дерев'яних будівель Центрального історичного ареалу м. Києва. Зараз на ньому поступово почав зникати дах, що недвозначно вказує на наміри забудовника", — зазначає Перов.

Зокрема, триває судова суперечка між орендарем ділянки, бізнесменом російського походження Дмитром Буряком, і Департаментом охорони культурної спадщини КМДА, який виступає за збереження Володимирської гірки від забудови.

На думку Перова, варто провести реновацію будівель. Вдалим прикладом ревіталізації активіст називає створення Музею води у колишніх водопровідних спорудах у Хрещатому парку — будівлі водогінної вежі (1876 рік) та резервуару чистої води (1909 рік).

Нагадаємо, Музей води було створено 2003 року з метою ознайомлення людей з роботою систем водопроводу, історією міських сполучень та споруд, підвищення обізнаності щодо цінності водних ресурсів, залучення громадян до пізнавально-розважального знайомства з властивостями та особливостями використання води.

Експозиція розташована в самому центрі Києва, в Хрещатому парку, на пагорбі по праву сторону від Філармонії, що на Європейській площі столиці.

Раніше ми писали, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб втринадцяте не зміг продати столичний ТРЦ "Магелан" серед інших активів російського МР Банку. Торги мали відбутися у середу, 12 квітня у системі Prozorro, але цього не сталося. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.