Також у Варшаві перебуватимуть стратегічні сили швидкого реагування
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш 18 березня зустрівся зі своїм німецьким колегою Борисом Пісторіусом. У рамках зустрічі сторони домовились про створення бронетанкової коаліції для підтримки України. Ще до цього проєкту доєднається Велика Британія, Швеція та Італія.
Про це повідомляє видання TVP World. Зазначається, що активують нову коаліцію 26 березня. Представники Польщі та Німеччини наголошують, що вона є однією з найважливіших, які були створені за час війни в Україні.
"26 березня ми активуємо як співлідери, Польща і Німеччина, коаліцію з надання бронетехніки на підтримку України. Це одна з найважливіших коаліцій, які були створені, ми є двома провідними країнами цього проекту, до нього приєдналися інші партнери, такі як Велика Британія, Швеція та Італія", – заявив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
Польській міністр додав, що особиста участь Пісторіуса у цьому проєкті є ознакою дружби і партнерства з Польщею, а також "роздумів про те, що зробити сьогодні, щоб допомогти Україні". А ще для роботи у напрямку безпеки Європи, країн НАТО і "нашої цивілізації і нашого майбутнього".
Окрім бронетанкової коаліції, Польща та Німеччина пропонують ще одну ініціативу. А саме створення сил швидкого реагування в Європі. Зосереджені вони будуть у Варшаві.
"Польща і Німеччина беруть на себе відповідальність за сили швидкого реагування в Європі. До липня наша бойова група, що складається з 2500 польських і 2500 німецьких солдатів, буде готова до швидкого реагування" – сказав Косіняк-Камиш.
Натомість Борис Пісторіус наголосив, що Європа має бути готова до будь-яких загроз, особливо тих, що надходять від РФ. Адже "ніхто не знає, чи нападе росія на Європу". Він додав, що саме заради безпеки решти країн світу треба забезпечити Україну достатніми оборонними та наступальними можливостями у вигляді снарядів та озброєння.
За понад два роки повномасштабної війни в Україні було створено декілька масштабних коаліцій. Насамперед це коаліції F-16, яка забезпечує поставку винищувачів в Україну та навчання українських пілотів. Очікується, що літаки прибудуть в нашу країну вже у другій половині цього року. Перша група пілотів навіть вже завершила навчання.
Також була створена коаліція дронів та РЕБ. Її очолює Латвія. Відомо, що до неї доєдналися Канада, Нідерланди, Британія та Швеція. Головне завдання коаліції - допомогти Україні масштабувати виробництво безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби для потреб війни.
Розширюється також ІТ-коаліція, яка покликана створити надійний кіберзахист нашої країни. Наразі до складу країн, які беруть участь у цій ініціативі входять: Україна, Бельгія, Великобританія, Данія, Естонія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург та Японія. Всі країни зробили внески, які рахуються сотнями тисяч доларів.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У цьому відео Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації, розглядає ситуацію, що розгорнулася на українсько-польському кордоні: коли це розпочалося, що спричинило ускладнення, і які останні новини щодо конфлікту. Приєднуйтесь, щоб дізнатися більше про ці та інші аспекти цієї проблеми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.