Ініціативу Литви щодо дронової коаліції підтримала Канада
У середу, 7 березня, міністр оборони Канади Білл Блер у ході зустрічі зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом оголосив, що Канада, яка профінансує боєприпаси з Чехії, приєднається до ініційованої Латвією коаліції з безпілотників на підтримку України. У Латвії цей крок розцінили, як наближення до мети в один мільйон дронів для України.
Про те, що Канада долучається до коаліції з безпілотників для України йдеться у повідомленні уряду країни. Там також зазначили, що Канада та Латвія продовжуватимуть надавати Україні всебічну військову допомогу.
"Латвія високо цінує рішення Канади приєднатися до української коаліції безпілотників. З додаванням нових членів Альянсу ми наближаємося до мети доставити один мільйон безпілотників в Україну. Це свідчить як про наші тісні відносини, так і про прихильність Канади до України", - повідомив Спрудс.
Інші теми для обговорення включали оборонне співробітництво між двома країнами та поточну ситуацію з безпекою, включно з майбутнім напрямком співпраці щодо розширення присутності НАТО в Латвії. З 2017 року Канада очолює багатонаціональну посилену передову присутність НАТО в Латвії у рамках операції Reassurance.
Як відомо, Спрудс перебуває з робочим візитом у Канаді з 5 по 8 березня. Виступаючи на Оттавській конференції з питань безпеки, міністр Блер також підтвердив підтримку Канадою України, згадавши Угоду про безпекову співпрацю між Канадою та Україною, підписану прем’єр-міністром Джастіном Трюдо та президентом України Володимиром Зеленським 24 лютого 2024 року.
Для подальшої підтримки зусиль України щодо звільнення своєї території Блер також оголосив, що уряд Канади надасть фінансування канадським інноваторам для розробки концепцій, які могли б допомогти Україні пройти через добре захищені мінні поля та розчистити їх. Успішні заявники можуть отримати до одного мільйона доларів на розробку своїх концепцій і можливість уже наступного року продемонструвати свою технологію військовим експертам.
14 лютого разом з Латвією лист про наміри приєднатися до коаліції безпілотників підписали Україна, Данія, Естонія, Литва, Нідерланди, Німеччина та Швеція. Через день, 15 лютого, Велика Британія також долучилася до ініціативи.
На розвиток коаліції безпілотників Латвія виділятиме щонайменше 10 мільйонів євро щороку. Амбіції країн-учасниць коаліції безпілотників – забезпечити потреби України і один мільйон безпілотників.
За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, у 2024 році Україна запускає серійне виробництво ударних безпілотників. Це будуть дрони великого радіуса дії, котрі зможуть долетіти до Санкт-Петербурга. В Україні нараховують, щонайменше, десять приватних компаній, які виготовляють такі дрони.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У ході війни відстань, на яку можуть літати українські дрони, постійно збільшується. Це породжує питання: чи є це еволюційним процесом, чи просто реакцією на зростаючі потреби? Долучайтеся до нашого інтерв'ю з Максимом Левківським, щоб дізнатися його думку щодо цього питання та більше інформації про розвиток українських дронів!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.