До коаліції дронів для України долучилася вже п'ята країна: деталі

Читать на русском

До військової коаліції безпілотників приєдналися Нідерланди

Читать на русском
Коаліція дронів
Нідерланди знають про важливість дронів на фронті

До військової коаліції безпілотників приєдналися Нідерланди

Нідерланди приєдналися до військової коаліції безпілотників. Ця держава стала п'ятою, яка долучилася до об'єднання. Тепер Нідерланди постачатимуть Україні передові безпілотні технології й посилюватимуть наш наступальний потенціал у війні проти росії.

Як пише Reuters, про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен. За її словами, Нідерланди знають про важливість дронів у повномасштабній російсько-українській війні.

"Саме тому ми приєднуємося до коаліції безпілотників, яку Україна започаткувала разом з Латвією, разом з іншими країнами, щоб переконатися, що ми робимо саме це - збільшуємо виробництво, використовуємо новітні технології та забезпечуємо саме те, що потрібно Україні", - сказала Оллонґрен.

Нове зобов'язання Нідерландів доповнює обіцянку передати Україні винищувачі F-16 та передачу артилерії, боєприпасів і систем протиповітряної оборони. За словами міністерки, для Нідерландів можуть виникнути додаткові витрати на додаток до 2 мільярдів євро, виділених на 2024 рік.

Дрони для України

Коаліцію дронів та РЕБ створили в січні цього року Україна та Латвія. Рішення про це ухвалили під час візиту Міністра оборони Латвії Андріса Спрудса до Києва. Наприкінці місяця до неї долучилися Швеція і Велика Британія. Головне завдання Коаліції дронів - допомогти Україні масштабувати виробництво безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби для потреб війни.

Нещодавно віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у інтерв'ю виданню Reuters розповів, що у 2024 році Україна планує виготовити тисячі безпілотників з великим радіусом дії, які зможуть завдавати ударів по території росії. Український військово-промисловий комплекс наразі вже здатен виробляти безпілотники, які досягають Москви та Санкт-Петербурга. В Україні діє близько 10 компаній, що розробляють такі дрони, більшість з них є приватними підприємствами. В росії ж виробництвом безпілотників керує держава.

Нагадаємо: політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію - долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.