Чому ПриватБанк змінив наглядову раду та що чекає на Ощадбанк та Укрексімбанк

Читать на русском

За даними Forbes, у з 2023 року всі держбанки змінять наглядові ради

Читать на русском
Чому ПриватБанк змінив наглядову раду та що чекає на Ощадбанк та Укрексімбанк
Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк

За даними Forbes, у з 2023 року всі держбанки змінять наглядові ради

27 грудня відбулась заміна більшості незалежних членів наглядової ради ПриватБанку. За даними Forbes, це лише початок великих кадрових перестановок в державних банках. Чого очікувати українцям у 2023 році?

За даними Forbes, зміни у наглядових радах державних банків планувалися ще навесні 2022, але ймовірно, відбудуться вже на початку наступного року. Створення наглядових рад держпідприємств із незалежними членами, якими, як правило, є іноземці, було однією з ключових антикорупційних реформ в Україні, проведених після Революції гідності. Їхня роль – захищати компанії від політичного впливу. Що зараз змінилося?

Повноваження наглядових рад ПриватБанку, Ощадбанку та Укресімбанку завершились ще навесні 2022 року. Конкурси за повною процедурою, зокрема із залученням міжнародних рекрутерів, були одним із зобовʼязань України, прописаних в останньому довоєнному меморандумі про співробітництво з МВФ від листопада 2021 року. Через війну конкурси відклали, а повноваження членів наглядових рад усіх банків продовжили. У вересні 2022 року Мінфін оголосив про пошук рекрутингових компаній, у жовтні – власне про конкурс. Кандидатів до наглядової ради ПриватБанку шукала Amrop, Ощадбанку – Ward Howell, до Укрексімбанку – Pedersen & Partners. У жовтні 2022 року Мінфін оголосив про самі конкурси до наглядових рад.

Зрештою, за рішенням Кабміну від 27 грудня, наглядова рада ПриватБанку оновилася більш ніж на половину. Посади залишили пʼять із шести незалежних членів. Нові члени наглядової ради ПриватБанку Нільс Мелнґайліс, Збіґнєв Ягейло, Федеріко Руссо, Міхай Іонеску та Володимир Литвин не викликали питань у рекрутерів та міжнародних партнерів (МВФ, Світового банку, ЄБРР та послів краї G7), які спостерігали з відбором, пише Forbes з посиланням на власні джерела. Єдина контраверсійна фігура – Володимир Литвин, який з 2014 по 2022 рр. був заступником голови Ощадбанку. Його тогочасний керівник Андрій Пишний зараз очолює НБУ. Сам Пишний брав участь у нещодавніх конкурсах на посади СЕО ПриватБанку та Укрексімбанку, однак не пройшов фільтр наглядових рад. 

Докладніше про зміну наглядової ради ПриватБанку Інформатор писав тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.