Чому Маск продовжує наполягати, щоб Україна поступилася територією

Маск дізнався багато нового і цікавого

Чому Маск продовжує наполягати, щоб Україна поступилася територією

Схоже, що скандальне опитування, організоване найбагатшою людиною світу Ілоном Маском, не залишило байдужим нікого, у кого є доступ до Інтернету. Суперечки навколо заяв мільярдера продовжуються.

Продовження скандалу

Ще 3 жовтня з’явилося опитування Ілона Маска у Tweeter, про те, що, мовляв, я знаю що робити з війною в Україні: росії віддаємо Крим, на територіях, які окупував кремль, проводимо референдум під контролем ООН, а Україна відмовляється від вступу до НАТО.

"Ну, правда ж я геній?", — каже Ілон і дивується, що багато людей конкретно в цьому питанні з ним не згідні.

Після шквалу критики він образився і взагалі запропонував щось типу "Пускай люді Дамбаса самі рєшают", бо може бути ядерна війна і взагалі в України немає шансів.

Коментарі Маска служать інтересам Кремля
Коментарі Маска служать інтересам Кремля

6 жовтня Маск вчергове повернувся до теми російсько-української війни. Він написав: "Війна — це найвищий суд". 

А також оприлюднив декілька нових постів, зокрема він згадав вибори президента 2012-го року, заявивши, що принаймні частина людей, які голосували за “проросійську партію” (має на увазі виборців Януковича)  хочуть до рф. У відповідь користувачі надіслали мапи з даними виборів 2019-го, де показано результати голосувань за президента Зеленського,  а також результати голосування за незалежність України в 1991-му році. 

На що Маск відповів, що, мовляв, ну добре: “Херсон та Запоріжжя майже напевно не хочуть приєднуватися до Росії – анексія цих областей була зроблена для забезпечення сухопутного мосту та водопостачання Криму”

Де Маск бере такі ідеї

Політолог Андрій Піонтковський вважає, що у твіті Маска помітний слід КДБ. Звідки хлопець, який виріс у ПАР і займався повітроплаванням і космосом може знати такі особливості історії Радянського Союзу? Де він взагалі міг почути російський наратив про "помилку Хрущова"? Ніхто з американських політологів не користується цим висловом. Це жаргон КДБ, путіна та російських пропагандистів. Саме вони звинувачують Хрущова, що він українець і тому віддав Крим УРСР. А от термін "помилка Хрущова" видає, що цю ідею піднесли винахіднику кремлівські агенти.

Андрій Піонтковський вважає, що треба шукати жінку

Андрій Піонтковський вважає, що треба шукати жінку

"Хто-небудь може бути біля Маска, швидше за все вродлива жінка, яка має на нього вплив. Мовляв, з найкращих міркувань, треба рятувати світ від ядерної катастрофи. Але "помилка Хрущова" – треба розстріляти тих КДБшників, які готували операцію з Маском", — вважає публіцист.

Вже саме оголошення Ілоном такої пропозиції слугує інтересам  кремля, написав міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас у своєму акаунті в Twitter.

Арвідас Анушаускас, міністр оборони Литви, каже, що Маск поширює ядерну істерію, як того хоче путін

Арвідас Анушаускас, міністр оборони Литви, каже, що Маск поширює ядерну істерію, як того хоче путін 

"Після того, як Путін розмахував прапорами про ядерну зброю, у західних ЗМІ почала поширюватися дезінформація про нібито "конвої з ядерною зброєю". Це неправда, але підвищена Кремлем "ядерна температура" приносить йому дивіденди у вигляді терору. Ілон Маск був першим, хто попався на цю вудку", — каже він.

Маск проти Байдена

Між винахідником Ілоном Маском і президентом Джо Байденом пробігла чорна кішка.  Річ у тому, компанія Tesla не змогла отримати від уряду США податкових пільг як виробник електроавтомобілів. 

Білий дім підтримує General Motors, Ford та інші компанії, які виготовляють екологічно-чисті засоби пересування. Це неабияк обурює Маска, він називає Байдена маріонеткою автогігантів.

Позиція Білого дому пояснюється тим, що компанія Ілона не потребує підтримки, адже на відміну від своїх конкурентів, Tesla тільки за минулий рік продала мільйон своїх авто. Для порівняння, General Motors і Ford разом не реалізували й 50 тисяч машин.

Маск назвав команду Байдена «не найдружнішою адміністрацією» і, схоже, воліє бачити на посаді президента когось іншого. Хоча раніше демократи щедро роздавали податкові пільги, які серйозно допомогли всім проєктам у галузі "зеленої енергетики", у тому числі й Tesla. У цьому контексті скандальні твіти Маска, що повторюють наративи російської пропаганди, йдуть всупереч з позицією Білого Дому, який заявляє про підтримку України.

Рон ДеСантіс ймовірно отримає підтримку Маска
Рон ДеСантіс ймовірно отримає підтримку Маска

Проте у Маска також конфлікт і з Трампом, повідомляє The Gardian. Недавно Маск заявив, що розглядає можливість підтримати губернатора Флориди Рона ДеСантіса як кандидата від Республіканської партії на президентських виборах у 2024 році.

А що, як Маск хоче сам стати президентом? Першу приватну космічну компанію він вже створив, торік став найбагатшою людиною світу. Що далі? Чом би не стати президентом США? Адже це так цікаво, гратися долею цілих народів одним своїм словом.

Інформатор вже писав, як закінчилося голосування в Twitter Ілона Маска щодо Криму. Також розповідали, навіщо Ілон Маск виступив з такою пропозицією.

Окрім цього писали, що США не бачать сигналів про готовність рф застосувати ядерну зброю.

Богдан Зосимчук 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube