Чоловік не хотів сплачувати наперед Yasno за світло в офісному приміщенні: що вирішив суд

В компанії пояснили це вимогами до малого бізнеса

Чоловік не хотів сплачувати наперед Yasno за світло в офісному приміщенні: що вирішив суд
Чоловік вважав, що компанія постійно вимагає гроші

У червні 2020 року чоловік звернувся до Шевченківського райсуду Києва, тому що не хотів отримувати від компанії «КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ» (працює під брендом Yasno) рахунки з попередньою оплатою.

Чоловік не розумів, чому енергетична компанія надсилає йому електронні листи із зазначенням заборгованості за попередньою оплатою. Оскільки він не погоджувався платити наперед і тому він вважав, що має право платити за спожиту енергію так, як йому зручно.  

Що було у суді

У вересні 2020 року чоловік домігся того, що суд заборонив компанії «КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ» відключати офісне приміщення чоловіка від світла поки суд не прийме остаточне рішення.

В компанії йому пояснили, що платити по лічильнику можуть побутові споживачі. Наприклад, родини у квартирах багатоповерхівки. А він відкрив рахунок на нежитлове офісне приміщення. Тому до нього застосовуються інші правила.

Тому в очах енергетичної компанії він та його майно оцінюється як малий непобутовий споживач. А для таких користувачів оплата за електричну енергію відбувається у формі попередньої оплати з остаточним розрахунком, і рахунком, що проводиться за фактично відпущену електроенергію за лічильником.

У відповідь чоловік назвав цю норму «проявом нечесної підприємницької практики». Нібито так компанія постійно вимагає гроші у споживача за неспожиту ще електроенергію та ігнорує засоби обліку.

Однак суд погодився з доводами енергетичної компанії. І у березні 2021 року суддя Шевченківського районного суду Києва вирішила, що «КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ» не мусять перерахувати заборгованість, як просив їх клієнт, і можуть і дали виставляти йому рахунки.

Чоловік вирішив оскаржити це рішення. Він заявив, що він не є підприємцем та незрозуміло на підставі чого суд вирішив, що на нього має розповсюджуватися комерційна пропозиція для непобутових споживачів, а не для побутових. Він вважав, що компанія має отримати його згоду на попередню оплату. А у разі, якщо він її не надавав, то не мусить постійно надсилати йому рахунки.

Чим все закінчилося

Проте судді з цим не погодилися. І на користь цього рішення зіграло те, що електропостачання надається в офісне приміщення. Коли чоловік почав сплачувати там за світло, він приєднався до умов договору, які потрібно виконувати. До того ж Yasno не зверталося до суду, щоб стягнути заборгованість. І якщо звернеться, то тоді судді будуть вирішувати наскільки це законно. Тому у вересні 2021 року судді Київського апеляційного суду вирішили, що вони нічого не будуть змінювати у висновках свого колеги.

Чоловік не зупинявся і поскаржився до Верховного Суду як до останньої інстанції. Проте там визнали справу малозначною і не стали її розглядати.

Відомо, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) перевірить «ДТЕК Київські електромережі» та інші обленерго щодо порушення графіків відключень споживачів. Крім цього, «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» застерегли щодо недопущення надалі недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення ліцензійних умов з розподілу електричної енергії.

В «Укренерго» розповіли яким буде найгірший сценарій для енергоструктури України, якщо обстріли продовжаться.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube