Чим пояснюється нерішучість західних урядів щодо членства України в НАТО: думка експерта

Деякі західні уряди бояться, що прийняття України до НАТО втягне їхні армії у війну

Україна і НАТО
На Заході може виникнути спокуса запропонувати Києву не вступ до НАТО, а інші гарантії

Вступ України до НАТО міг би стати міцною безпековою гарантією для України. Але поки йде війна, це навряд чи можливо. До того ж у деяких західних урядах виникає нерішучість щодо цього питання. Про це йдеться у матеріалі "Перемовини після контрнаступу: чи можливі та на яких умовах", опублікованому Інформатором. 

На думку Крісті Райка з Foreign Policy нерішучість західних урядів щодо членства України в НАТО, виникає через те, що вони бояться, що такий крок втягне їхні армії у війну, адже доведеться захищати Україну. Іншою причиною є переконання, що Україна та росія мають схожу політичну ідентичність — іншими словами, що ми перебуваємо в зоні впливу росії. Ці думки є відверто хибними й перешкоджають правильній оцінці ситуації, але вони глибоко укорінені.

Крісті Райк пише, що нейтралітет України — погана ідея не лише для Києва, але і для євроатлантичної спільноти. Європа ніколи не зможе почуватися в безпеці, якщо зберігатиметься загроза вторгнення в Україну.

Між тим, за даними американської розвідки, недопущення вступу України в НАТО путін вважає своєю стратегічною ціллю. Це потрібно для того, щоб можна було відновити війну пізніше, у зручний момент. Не хоче розширення Альянсу також Китай.

Країни Північної Європи підтримали вступ України до Альянсу

На початку травня відбувся саміт Україна – Північна Європа. У рамках заходу лідери шести країн обговорили питання вступу України до Євросоюзу та НАТО. Президент Фінляндії та прем'єр-міністри Данії, Ісландії, Норвегії і Швеції заявили, що безсумнівно підтримають європейську та євроатлантичну інтеграцію України. У заяві, яку підписали на саміті, йшлося про всебічну допомогу нашій державі. 

Також лідери країн Північної Європи запевнили, що й надалі продовжать працювати над підтримкою високого рівня цивільної допомоги Україні, в тому числі через механізми ЄС. У межах діяльності НАТО вони розширять військову допомогу, щоб Україна як найшвидше змогла завершити війну. 

Зазначимо, що Естонія підтримала декларацію про членство України в НАТО. Також вступ України до НАТО підтримують США, але за умови – спочатку має закінчитися повномасштабна війна. Польща також активно просуватиме Україну у НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube