«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Деякі західні уряди бояться, що прийняття України до НАТО втягне їхні армії у війну
Вступ України до НАТО міг би стати міцною безпековою гарантією для України. Але поки йде війна, це навряд чи можливо. До того ж у деяких західних урядах виникає нерішучість щодо цього питання. Про це йдеться у матеріалі "Перемовини після контрнаступу: чи можливі та на яких умовах", опублікованому Інформатором.
На думку Крісті Райка з Foreign Policy нерішучість західних урядів щодо членства України в НАТО, виникає через те, що вони бояться, що такий крок втягне їхні армії у війну, адже доведеться захищати Україну. Іншою причиною є переконання, що Україна та росія мають схожу політичну ідентичність — іншими словами, що ми перебуваємо в зоні впливу росії. Ці думки є відверто хибними й перешкоджають правильній оцінці ситуації, але вони глибоко укорінені.
Крісті Райк пише, що нейтралітет України — погана ідея не лише для Києва, але і для євроатлантичної спільноти. Європа ніколи не зможе почуватися в безпеці, якщо зберігатиметься загроза вторгнення в Україну.
Між тим, за даними американської розвідки, недопущення вступу України в НАТО путін вважає своєю стратегічною ціллю. Це потрібно для того, щоб можна було відновити війну пізніше, у зручний момент. Не хоче розширення Альянсу також Китай.
На початку травня відбувся саміт Україна – Північна Європа. У рамках заходу лідери шести країн обговорили питання вступу України до Євросоюзу та НАТО. Президент Фінляндії та прем'єр-міністри Данії, Ісландії, Норвегії і Швеції заявили, що безсумнівно підтримають європейську та євроатлантичну інтеграцію України. У заяві, яку підписали на саміті, йшлося про всебічну допомогу нашій державі.
Також лідери країн Північної Європи запевнили, що й надалі продовжать працювати над підтримкою високого рівня цивільної допомоги Україні, в тому числі через механізми ЄС. У межах діяльності НАТО вони розширять військову допомогу, щоб Україна як найшвидше змогла завершити війну.
Зазначимо, що Естонія підтримала декларацію про членство України в НАТО. Також вступ України до НАТО підтримують США, але за умови – спочатку має закінчитися повномасштабна війна. Польща також активно просуватиме Україну у НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.