Заступник міністра закордонних справ Польщі пояснив, чому його країна активно просуватиме Україну в НАТО і не намірена чекати на це рішення роками, як того хоче Німеччина
Польща безпосередньо зацікавлена у вступі України до Північно-Атлантичного Альянсу з міркувань власної безпеки, а тому активно добиватиметься, що це сталося якнайшвидше. І чекати завершення війне немає сенсу. У Міністерстві закордонних справ заявили, що це мало статися ще кілька років тому, але Німеччина всіляко гальмувала вступ України до НАТО. І в результаті Європа отримала велику війну - росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Про це в інтерв'ю польському виданню РАР сказав Пьотр Вавжик, заступник міністра закордонних справ Польщі.
Його заява стосувалась фрази німецького міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, який днями сказав, що для України двері НАТО були привідчинені, але вона не скористалась моментом. Вавжик із цим категорично не погоджується. Він заявив, що якраз таки Німеччина активно блокувала вступ України до НАТО та проводила інші "стримувальні" заходи на Донбасі, щоб не "розізлити" путіна. В результаті це призвело до катастрофи й тепер Україна змушена воювати проти ворога, який довго готувався до війни.
"Якби німці не старалися затягнути вступ України до НАТО, сьогодні не було б війни", - заявив Пьотр Вавжик.
Працівник МЗС Польщі також розкритикував слова Пісторуса про те, що треба й зараз почекати зі вступом, бо такі важливі рішення не можна приймати емоційно, з почуття солідарності з Україною. А тому в Німеччині наполягають, щоб до завершення війни Україну до Альянсу не приймали.
"Пан Пісторіус каже, що такі рішення мають ухвалюватися не з одного лише почуття солідарності, а й холодною головою та гарячим серцем. Але питання в тому, коли настане час для цих "холодних голів"? Через п'ять, десять, тридцять років після війни? Ми не можемо стільки чекати!" – емоційно відреагував польський дипломат.
Пьотр Вавжик побоюється, що заява Пісторіуса може знову відтермінувати вступ України до НАТО, адже для прийняття нових членів до Альянсу потрібна одностайність. І, якщо Німеччина проголосує проти, це буде дуже неправильно, наголошує заступник міністра.
"Україна має бути в НАТО якнайшвидше і Польща відстоюватимемо цю позицію. Ми постійно говоримо про це із західними партнерами і просимо переглянути їхню позицію і дати шанс Україні вже. На нашу думку, чим швидше це станеться, тим краще. Тому що це буде запорукою безпеки не лише для України та Польщі, а й для всього регіону", – сказав Вавжик.
Він додав, що польська сторона "постійно намагається переконати західних партнерів передумати, аби Україна якнайшвидше приєдналася до Альянсу".
Нещодавно до Києва приїздив Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенбергом. Володимир Зеленський під час зустрічі ним пояснив, що Україна не шукає альтернативи вступу до НАТО і сподівається отримати від Альянсу на липневому саміті 2023 року у Вільнюсі гарантії безпеки на період підготовки до членства. Столтенберг заявив, що на саміті НАТО у Вільнюсі питання членства України в Альянсі розглядатимуть і запросив Зеленського на це засідання.
На цьому саміті Польща вимагатиме, щоб Альянс дозволив Україні стати повноцінним членом НАТО, можливо навіть без підготовчого періоду. Адже йде війна й УКраїна на прктиці демонструє свою боєздатність. Про це раніше говорив польський президент Анджей Дуда під час офіційного візиту до Польщі Володимира Зеленського.
"Польща буде лобіювати ваш вступ - власне вступ. Маю надію, що це вдасться. Ми постараємось у Вільнюсі донести цю думку. Це зміцнило б міць Ураїну. Цей крок б полегшив би моральний стан, підняв дух українських захисників, які зараз у надважких умовах воюють проти росії. Ми будемо сприяти вступу України в НАТО", - вважає польский президент.
Як писав Інформатор, НАТО обіцяє допомогти Україні з літаками й бронетехнікою для контрнаступу ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.