В Україні визначили критерії, за якими будуть бронювати від мобілізації

Читать на русском

Все залежатиме від середньої зарплати та кількості сплачених працівником податків

Читать на русском
Бронювання від мобілізації
Держава продовжує працювати над моделями броні від мобілізації, каже прем'єр

Все залежатиме від середньої зарплати та кількості сплачених працівником податків

Кабінет міністрів наразі працює над зміною підходів до бронювання працівників від мобілізації. Вирішальними критеріями для отримання броні мають стати середня зарплатня та кількість сплачених робітником податків. Також братимуть до уваги вплив підприємства на економіку.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. В понеділок, 4 березня, він дав пресконференцію для журналістів

За словами Шмигаля, підхід до надання броні співробітникам тих чи інших підприємств має бути справедливим. Наразі таку бронь мають близько 700 тисяч українських чоловіків. 

"Середня зарплата, рівень сплати податків як людиною, так і компанією, вплив підприємства чи галузі на економіку – це рамка майбутньої системи бронювання, над якою ми працюємо", – сказав Шмигаль. 

Зараз пріоритет при бронюванні зберігають стратегічні для економіки підприємства. Однак додаткові можливості отримають компанії, які активно наповнюють державний бюджет.

"Наприклад, якщо вони мають податкове навантаження вище середнього по галузі. Такого офіційного показника немає, але податкова його надає", – сказав Шмигаль.

Голова уряду пояснив, що зміни у бронюванні потрібні, тому що держава покладається виключно на власні надходження для утримання армії. На одного військового приходиться десь вісім працюючих людей, які його утримують. 

"Восьмеро працюючих людей мають забезпечувати одну людину, яка захищає, ризикує своїм життям на фронті. Якщо співвідношення менше, тоді ефективність втрачається. Це значить, що ми не будемо мати спроможності забезпечити наші сили безпеки й оборони", – резюмував прем'єр.

Бронювання від мобілізації в Україні 

Нагадаємо, що в Україні для окремих категорій населення діє бронювання від призову до лав ЗСУ. Під цим розуміють надання тимчасової відстрочки від мобілізації на період до шести місяців. Вона, згідно з постановою Кабміну, надається "ключовим працівникам підприємства, компанії, установи чи організації, які працюють у компаніях і є критично важливими для забезпечення їх стабільного функціонування". 

Наразі влада розглядає декілька моделей бронювання. Або це податки з зарплати від 30 до 35 тисяч гривень, або 20 тисяч гривень доплати за працівника щомісяця. Ідея полягає в тому, щоб підприємства могли забронювати своїх працівників в обмін на певну суму податків, сплачених у бюджет. 

Наслідки такого "економічного бронювання" можуть бути різними. Окремі експерти припускають, що, грубо кажучи, "бідні підуть воювати, а багаті відкупляться". Втім, є й інші думки з цього приводу, про що писав "Інформатор" в одному з матеріалів

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Олексій Навальний - відомий російський опозиціонер, якого часто називали лібералом. Але чи можна справді вірити в існування справжніх російських лібералів? Український політолог Андрій Золотарьов ділиться своїми думками на цю тему. Приєднуйтеся, щоб дізнатися більше!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.