Чи можна розірвати шлюб дистанційно, якщо подружжя знаходиться в різних країнах: відповідь дав адвокат Станіслав Ліфлянчик

Розірвання шлюбу дистанційно – абсолютно реально, але адвокат Станіслав Ліфлянчик рекомендує робити це в судовому порядку

Шлюб, поради
Адвокат дав поради щодо розірвання шлюбу

Дистанційно розірвати шлюб цілком можливо. Якщо ви знаходитеся за кордоном, ви можете укласти дистанційно договір з адвокатом. Про це та про інші нюанси процесу розірвання шлюбу для тих, хто опинився в різних країнах, розповів Інформатору адвокат Станіслав Ліфлянчик.

Чому адвокат рекомендує розірвання шлюбу в судовому порядку?

Станіслав Ліфлянчик зауважив, що дистанційно розірвати шлюб цілком можливо відповідно законодавству України. Але рекомендує це робити все ж таки в судовому порядку.

«Чому? Тому що якщо подавати заяви через Дію про розірвання шлюбу, все одно доведеться їхати в РАГС і потім отримувати документи, що посвідчують розірвання шлюбу, підтверджувати той факт, що ви дійсно хочете це робити тощо. Ба більше, якщо у вас є малолітні або неповнолітні діти ви можете розірвати шлюб виключно у судовому порядку. Таким чином вам треба звертатися з позовною заявою до суду і просити тут розірвати шлюб», - сказав він.

Зробити це можна дистанційно через свого адвоката, рекомендує адвокат.

«Наприклад, ви знаходитеся десь за кордоном, або в Україні просто не хочете ходити до суду. Ви можете укласти дистанційно договір з адвокатом, за яким він випише ордер і подасть від вашого імені позовну заяву про розірвання шлюбу. Потім адвокат подає заяву про розгляд справи за відсутністю позивача та вашої сторони й далі просто чекає на результат. Такі справи розглядаються від двох до восьми місяців залежно від суду, від поведінки іншої сторони. І вони як правило закінчуються успішно. Навіть якщо інша сторона не з’являється на судове засідання, або заявляє, що вона не хоче розірвати шлюб, це може вплинути виключно на затягування розгляду справи, однак не на вирішення справи по суті. Скоріш за все буде прийнято рішення про розірвання шлюбу і все буде ок», - запевнив Ліфлянчик.

Він додав, що бажанню розірвати шлюб ніщо не може статі на заваді відповідно до українського законодавства і згідно із судовою практикою.

«По позивних заявах про розірвання шлюбу практика майже стовідсоткова. Виключні випадки є, де відмовляли в розірванні шлюбу і вони як правило були пов’язані з тим, що там не дуже коректно поводилася сторона позивача. І це призводило до відмови в позові. В більшості випадків, це 99,9% - це задоволення позову», - сказав адвокат.

Поради адвоката

Перш за все Станіслав Ліфлянчик радить не затягувати з процесом розірвання шлюбу.

«Перша моя порада – це якщо ваш шлюб практично розпався, ви вже не є сім’єю, не затягуйте з процесом розірвання шлюбу. Чому? Тому що в той момент, коли вам доведеться терміново реалізовувати якісь права, де вже інша сторона буде вам завадою, наприклад, продавати якесь майно, купувати якесь майно або встановлювати той факт, що ви виховуєте дитину самостійно, то ви просто загрузнете в питанні розірвання шлюбу. Все це займе декілька місяців, що може в принципі нівелювати результати вашої діяльності. Тобто, я не рекомендую затягувати», - наголосив адвокат.

Друга порада – обом сторонам на процес розірвання шлюбу налаштуватися конструктивно.


«В більшості випадків, коли одна сторона за кордонам, інша тут, в Україні, і вони приймають рішення про розірвання шлюбу, то поводиться доволі конструктивно. Тобто вони усвідомлюють той факт, що все, сім’ї більше немає, залишилося тільки поділити майно і визначитися стосовно того, як будуть виховуватися та утримуватися діти. І як правило такі люди звертаються до адвоката і кажуть: слухай врегулюй нам все, будь ласочка, згідно з законом, щоб ми нікуди не ходили. І адвокат займається цими справами», - навів приклад Ліфлянчик.

Інша справа, зауважив він, коли сторони знаходяться в конфлікті і не можуть нічого поділити.

«Ці люди як правило йдуть до суду помститися, зробити боляче іншій стороні й весь час возюкатися в судових процесах. Це призводить до доволі негативних моментів, як для позивача, так і для відповідача. Чому? Тому що треба будувати своє життя в майбутньому, вони платять адвокатам, вони судяться, вони тягнуть, нічого не вирішується і ці спори доволі затяжні та дороговартісні. Я не рекомендую так робити. Щоб вирішити цю ситуацію конструктивно, треба поділити ваші правовідносини на складники», - рекомендує адвокат.

Три складники в процесі розірвання шлюбу від Станіслава Ліфлянчика:

  1. Наприклад, ви один одного ненавидите. Це нормально, таке буває. Адекватним юридичним вирішенням цього моменту є розірвання шлюбу. Все. Поділ майна і діти до цього не відносяться. Ні майно, ні ваші діти не винні в тому, що ваше життя разом не склалося. І щобільше, що я вам скажу, поганий чоловік чи погана дружина може виявитися суперовим батьком, чи матір’ю. Тому не треба ототожнювати правовідносини з вами та правовідносини з дітьми.
  2. Взаємовідносини з дітьми. Дитина має право на достатнє спілкування з батьком або матір’ю з ким вона не проживає. І на утримання – це сплата аліментів тощо. Я б вирішував це питання також окремо від того, що ви один одного ненавидите й окремо від того, що у вас не поділене майно.
  3. Поділ майна. Його також треба вирішувати окремо від перших двох питань. Тобто, розуміти, якщо ви зараз погрузнете в тому, щоб з’ясовувати хто, колись там якісь шпалери клеїв, а хто яку плитку там вкладав, ви будете довго судитися, псувати один одному життя, нерви, витрачати кошти на адвокатів, які будуть дуже щасливі в цих процесах, тому що вони навпаки будуть будувати своє життя. Тобто, це дуже токсично особисто для Вас. І це не буде давати вам якось зрушити з мертвої точки, розпочати інше життя. Я вам рекомендую, коли у вас є якісь спільні об’єкти, або декілька об’єктів, то ділити один об’єкт одному, один – іншому. Якщо один об’єкт, то одному гроші, іншому – об’єкт. Або продати його та поділити гроші. І немає там чого ділити в принципі.

В будь-якому разі, каже адвокат Станіслав Ліфлянчик, всі ситуації індивідуальні. Тому він рекомендує звертатися до тих адвокатів, які безпосередньо практикуються в сімейних спорах - вони мають багато кейсів, багато порад стосовно цього і вони допоможуть вирішити спірні ситуації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube