Cитуація є критичною: У Німеччині розкрили кількість українських лікарів, які досі чекають на підтвердження кваліфікації

Сами німці визнають, що необхідна кампанія з дебюрократизації

лікар, німецький прапор
Досі було схвалено лише 187 заявок українських лікарів на підтвердження кваліфікації у ФРН у той час як у німецькій медиціні - шалений дефіцит фахівців

Понад 1600 українських лікарів подали заявки на отримання дозволу на здійснення лікарської діяльності у Німеччині від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Проте близько 1400 заявок досі перебувають на розгляді. Досі було схвалено лише 187 заявок

Тривалість очікування апробації не є винятково тривалою саме для українців, пояснює DW. Зазвичай від часу подання відповідних заявок лікарями з країн, що не входять до Європейського Союзу, до отримання дозволу минає від 15 місяців до трьох років.

Але голова правління Німецького товариства лікарень Геральд Ґасс зазначив, що ситуація є критичною, а "масштабна бюрократія" паралізує процес визнання кваліфікацій лікарів. Він зауважив, що ФРН потрібна "справжня кампанія з дебюрократизації".

Представник партії Зелених з питань охорони здоров’я Янош Дамен підкреслив, що німецька система охорони здоров’я потерпає від катастрофічної нестачі робочої сили, і українські лікарі можуть бути цінною підтримкою за таких умов. Велика кількість нерозглянутих заявок свідчить, що чинні процедури визнання кваліфікацій є надто складними та бюрократичними, наголосив політик. При цьому медична освіта в таких європейських країнах, як Україна, цілком відповідає стандартам країн ЄС, вважає Дамен.

Як живеться українським біженцям у Німеччині

У Німеччині зареєстровано 1 169 630 українців, виплаті тут коливаються від 357 (діти віком до 5 років) до 563 євро (самотні особи, одинокі батьки) на місяць. Також у Німеччині окремо надають 750-850 євро на оренду житла та 130 євро на шкільне приладдя. Опитування серед українців у Німеччині показало, що 32% респондентів планують проживати там кілька років, 24% – щонайменше рік, а 8% розглядають можливість залишитися назавжди.

У ФРН кількість працевлаштованих біженців з України лише 25% у той час, як в інших країнах показник сягає 50%. Тому Німеччина, за даними ЗМІ, готується посилити правила одержання соціальної допомоги для біженців. Пропонується, зокрема, скоротити виплати, якщо людина відмовляється від легальної роботи, або ж працює нелегально.

Кількість безхатьків у Німеччині у 2024 році стрімко зросла. Загальна кількість осіб, яким ніде жити, сягнула у країні 439,5 тисяч. При цьому третина безхатьків - біженці з України, які втекли від війни. Це молоді люди, вік яких коливається у межах 31 років. 

У Німеччині також готові допомогти Україні із поверненням додому військовозобов'язаних біженців. Готовність повернути біженців з Німеччини в Україну висловив політик від ХДС Маркус Зьодер. Щоправда, він пояснив, що ФРН може зробити це лише у тому випадку, якщо про таку допомогу звернеться Київ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube