Чи можна їсти яблука з червоною м'якоттю - дослідження вчених

Читать на русском

Червона м'якоть яблук насичена антиоксидантами!

Читать на русском
Продукти, їжа, харчування, фрукти
Деякі яблука яскраво-червоні всередині.

Червона м'якоть яблук насичена антиоксидантами!

Коли мова заходить про червоні яблука, ніхто не дивується, якщо тільки мова не йде про червону м'якоть. Хоча більшість яблук мають білу м’якоть з рудуватим (залізним) відтінком, є й такі, що лишаються всередині точнісінько такими ж рожевими, як зовні. Зокрема, такими є сорти Маунтін Роуз або Редлав. Дослідники встановили, що яскраво-червоні всередині яблука завдячують своїм пігментом молекулярному шляху, який долає цей фрукт. 

Виробництво пігменту

Група водорозчинних пігментів - антоціанів - також міститься в ряді інших незвичайно забарвлених фруктів і овочів, надаючи їм виразний червоний, фіолетовий або чорний відтінок, пише Iflscience. 

Коли команда дослідників генетично модифікувала яблуні Royal Gala, отриманий плід мав інтенсивно-сливово-червону внутрішню частину. Це вказувало на те, що певна молекула відповідає за колір м'якоті. Так, у випадку яблук з червоною м’якоттю дослідники продемонстрували, що спеціальні пігменти надають їй характерний колір, спричинений геном MYB10.

Практична мета

Крім красивого вигляду, високий рівень антоціанів у яблуках з червоною м’якоттю має більш практичну мету. Дослідники переконані, ці сполуки необхідні для здоров’я та продуктивності рослин, а також є антиоксидантами та маркерами дієтичного здоров’я. У випадку здоров'я рослин антиоксиданти важливі для захисту клітин від вільних радикалів, так само, як і для організму людини. 

"Вільні радикали можуть пошкодити клітини організму, змінюючи їхню ДНК, або навіть змінити клітинну мембрану. Ця взаємодія між вільними радикалами та організмом називається окислювальним стресом, що сприяє ризику хронічних захворювань", - пояснюють дієтологи.

Новий суперфуд

Яблука з червоною м’якоттю особливо рекомендують споживачам, які піклуються про своє здоров’я. Поряд з фруктами багатими антиоксидантами, такими як чорниця та ягоди годжі, що їх називають "суперпродуктами". Та покладатися тільки на них в підтримці власного здоров'я все ж не варто. 

"Ми не можемо покладатися на якийсь окремий антиоксидант чи поживну речовину. Нам потрібно отримувати різні мікроелементи, аби бути впевненими, що ми залишаємося здоровими. Тож, найкращий спосіб - це збалансоване та різноманітне харчування", - наполягають дієтологи. 

Та так чи інакше, якщо вам зустрінеться яблуко з насиченим кольором м'якоті, однозначно варто кинути його в ланчбокс!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.