Чехія змінила правила надання безкоштовного житла українським біженцям

Читать на русском

Вказується, що зміни стосуються всіх вразливих осіб і винятків немає

Читать на русском
Біженці
Нові умови отримання житла для українських біженців у Чехії почнуть діяти з 1 вересня

Вказується, що зміни стосуються всіх вразливих осіб і винятків немає

У Чехії з 1 вересня 2024 року набудуть чинності зміни до програми підтримки українців із тимчасовим захистом. Згідно з новими правилами, біженці, які проживають у безкоштовному житлі, повинні будуть залишити його після 90 днів проживання. Їм доведеться самостійно шукати квартиру або кімнату. 

Про це повідомило видання ProUkrainu. Нові умови передбачають, що вразливі категорії, такі як багатодітні матері, люди від 65 років, вагітні жінки та люди з інвалідністю, поки що матимуть право на безкоштовне житло безстроково. Однак після вересня ці особи також зможуть втратити це право.

Представниця Міжнародної організації з міграції (МОМ) Тереза Ібрагім підтвердила, що зміни стосуються всіх вразливих осіб, і винятків немає. Тому відтепер вони також мають виїхати з безкоштовного житла після 90 днів проживання.

Тим, хто втратить можливість безкоштовного житла, рекомендується подавати заявки на отримання фінансової допомоги або надзвичайної екстреної допомоги. З початку 2024 року виплати на житло для вразливих осіб збільшили, а також можливо отримати додаткову допомогу у разі загрози втрати житла або відсутності фінансів для існування. Уряд може також підготувати програму фінансової допомоги для вразливих осіб, яка може стартувати вже цього літа, проте наразі жодних офіційних рішень не прийнято.

Чехія продовжила тимчасовий захист для українців до 2025 року

Українці у Чехії матимуть змогу продовжити тимчасовий захист до кінця березня 2025 року. Таке рішення схвалив чеський парламент 1 грудня. Згідно з новими положеннями, українці збережуть право на доступ до державного медичного страхування, освіти та ринку праці. До 15 березня 2024 року необхідно було записатися на візит до відділення МВС для отримання візової наклейки, яка підтверджує тимчасовий захист.

Чи дійсно є підстави говорити про нову масовану атаку по Україні? Та чому росіяни надають пріоритет тактичній зброї перед стратегічною і чи завжди це так, розповів експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський. Дізнайтеся більше у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.