Швейцарія зіштовхнулася з проблемами через українських біженців: що планують змінити

Читать на русском

В країні лише 20% українців працездатного віку мають постійну роботу

Читать на русском
Біженці у Швейцарії
У Швейцарії готують зміни для біженців з України. Колаж: Інформатор

В країні лише 20% українців працездатного віку мають постійну роботу

У Швейцарії проживає майже 66 тисяч українських біженців, які отримали посвідку на проживання в країні категорії S. Втім, лише 20% наших громадян працездатного віку мають там постійну роботу. Через це у Швейцарії цей показник хочуть подвоїти до 40% до кінця 2024 року.

Про це повідомляє видання Swissinfo. Водночас і роботодавці не знають, де ці українці та як їх знайти.

Уряд та Федеральна рада країни вважає за необхідне на даному етапі зосередити зусилля кантонів Швейцарії на сферу зайнятості біженців з України. Наразі лише 20% працездатних українців мають роботу, хоча економіка країни відчайдушно потребує робочої сили.

Зазначається, що саме українці є ідеальними кандидатами на закриття робочих потреб Швейцарії. Зокрема, через те, що у середньому вони мають значно вищий рівень освіти, ніж навіть самі швейцарці, а також не стикаються з особливими труднощами щодо культурної інтеграції у швейцарське суспільство. Через це Федеральна рада розглядає як цілком досяжну мету подвоєння числа наших громадян, які мають роботу, вже до кінця 2024 року. Відповідні плани Кабмін озвучив ще в листопаді минулого 2023 року.

“Ніхто не очікував, що війна триватиме так довго, тому ніхто не думав про необхідність організовувати для біженців мовні курси та запускати програми професійного перенавчання, все це не вважалося абсолютно необхідним”, ‒ зазначив почесний консул України у Швейцарії Андрій Лушницький.

У свою чергу, Даніелла Лютцельшваб із “Швейцарської Асоціації роботодавців” наголосила, що вакансії можна знайти у достатній кількості. Для цього, за її словами, українцям варто бути готовими змінити профіль своєї трудової діяльності.

Водночас і самі роботодавці не знають, де ці люди та як їх відшукати. Втім, малі та середні підприємства, як утворюють на 99% основу економіки країни, не мають необхідних ресурсів для запуску рекрутингових процесів та професійного пошуку кандидатів серед українців. Лютцельшваб зазначила, що питання можна вирішити з опорою на потенціал галузевих асоціацій та об’єднань.

Крім того, у березні цього року Національна рада та Рада кантонів Швейцарії прийняли рішення спростити процедурну сторону питання. Зокрема, хочуть замінити вимогу отримувати дозвіл на роботу інформаційною онлайн-реєстрацією факту знаходження біженцем роботи або роботодавцем працівника чи робітниці з числа біженців. 

“Передусім нам потрібна передбачуваність. Важко наймати працівників, не маючи жодного поняття про те, як довго вони ще пробудуть у Швейцарії або як довго ще діятиме сам міграційний статус S. І хотілося б, щоб федеральний уряд заздалегідь повідомляв нам про всі свої рішення в цій сфері, – додала Лютцельшваб.

Біженці у Швейцарії

Швейцарія вирішила не скасовувати статус захисту для українських біженців, які опинилися в країні через російську агресію. Тепер шукачі притулку зможуть користуватися відповідними правами до 4 березня 2025 року. Таке рішення ухвалила Федеральна рада Швейцарії 1 листопада 2023-го.

Також восени стало відомо, що Швейцарія передасть Україні понад 100 млн євро допомоги. Кошти підуть на розмінування та харчові продукти.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Фільм «20 днів у Маріуполі» отримав нагороду «Оскар» у категорії найкращого документального фільму. Це важливе досягнення для України та доказ російських воєнних злочинів. Поговоримо з пані Галиною, експерткою з історії, про значення цього фільму. Приєднуйтеся до перегляду для отримання більше інформації.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.