Українські біженці у Польщі: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Читать на русском

Українцям пропонують роботу в Польщі з зарплатою від 800 євро

Читать на русском
Українські біженці у Польщі
Які вакансії та зарплати пропонують біженцям з України без знання мови

Українцям пропонують роботу в Польщі з зарплатою від 800 євро

Українським біженцям у Польщі, які шукають собі легальну роботу, утім не володіють польською чи англійською мовами, на високу зарплатню сподіватися не варто. В середньому такі працівники щомісячно отримують близько 800 євро. При цьому вакансії, які їм пропонують, здебільшого робітничі та важкі. Тим громадянам, котрі знають мову, значно легше знайти пристойну роботу і гідну оплату праці. 

Ринок польських професій майорить оголошеннями про пошук прибиральників, працівників складів, кухарів, офіціантів, барменів, охоронців тощо. За важку роботу працівник отримує від 3200 до 3800 злотих. Це так зване "бутто" - гроші, з яких вже сплачено всі податки, і які він отримує "на руки". Цього року мінімальна заробітна плата у Польщі зросла до 4,24 тис., утім поляків, охочих працювати за такі суми небагато.

Від початку року у Польщі значно здорожчали харчові продукти та підскочила оренда житла. До прикладу, у великих міста, таких як Краків чи Варшава, за житло доведеться викласти від 3,5 тис. злотих. На харчування на одну особу щомісяця витрачають від 1,1 тис. злотих.Тому українці часто поєднують дві роботи, або ж працюють понад 8 годин. Найнижча заробітна плата пропонується:

  • няням та помічникам педагогів (3450 злотих брутто),
  • охоронцям (3409 злотих брутто),
  • кухонним працівникам (3366 злотих брутто),
  • операторам текстильного, хутряного та шкіряного виробництва (3352 злотих брутто),
  • працівникам автомийки (3347 злотих брутто),
  • лісорубам (3257 злотих брутто),
  • прибиральникам (3242 злотих брутто),
  • помічникам кухарів (3211 злотих брутто),
  • офіціантам та барменам (3067 злотих брутто),
  • перукарям та косметологам (3016 злотих брутто).

Середня заробітна плата на підприємствах у різних регіонах може істотно відрізнятися. Наприклад, у Кракові вона може досягати 9650 злотих, а в Кельце - близько 6090 злотих.

Польща розглядає можливість очного навчання для українських дітей  

Влада Польщі розглядає ініціативу, яка передбачає очне навчання українських дітей у місцевих школах. Ця ініціатива може запрацювати з вересня 2024 року. 

За даними InPoland, в Польщі перебуває близько 293 тисяч українських дітей шкільного віку, але лише близько 150 тисяч з них здобувають освіту в польських школах. Міністерство освіти України повідомляє, що за межами країни через повномасштабне вторгнення росії знаходиться понад 500 000 українських учнів та студентів. З них близько 30% проживають в Польщі.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останнім часом в мережі та ЗМІ вибухла справжня хвиля обурення щодо Польщі. Виявилося, що вони пропонують ЄС скасувати всі торгові преференції, які Україна отримала під час війни. Прем’єр-міністр Польщі, Дональд Туск, вважає, що зараз потрібні зміни, що захищали б європейські та польські ринки і виробників. Що на це скаже політолог Андрій Золотарьов? Чи можна це розглядати як ще одну зраду від Польщі? І чи варто Україні віддавати свої життя захищаючи європейський ринок і всю Європу від російської навали?

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.