Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Звернутися по допомогу можна буде лише один раз і не пізніше кінця 2024 року
Чехія надаватиме виплати українським біженцям в обмін на повернення в Україну. Урядові європейської держави ще належить визначити розмір цієї грошової підтримки. Звернутися за нею можна буде лише один раз.
Також зміни передбачають продовження тимчасового захисту для громадян України. Відповідно до рішення Ради ЄС, дія цього статусу триватиме до березня 2025 року. Відповідні зміни до закону lex Ukraine підписав президент Чехії Петр Павел, йдеться на його сайті.
Згідно з рішенням, українські біженці зможуть звернутися по фінансову допомогу один раз і не пізніше ніж за три місяці до закінчення права на перебування в Чехії на правах тимчасового захисту. Таким чином, строк подання заявки - до кінця 2024 року.
У разі, якщо пізніше ці люди захочуть отримати довгострокову візу в Чехії, вони матимуть виконати певні умови. Зокрема, повернути половину суми, яку уряд Чехії надав для повернення до України. Відомо, що станом на жовтень у Чехії перебувало 359 тисяч біженців з України. З них офіційно працевлаштувалися 115 тисяч людей.
Відомо, що уряд Норвегії змінює соціальні умови для українських біженців з тимчасовим захистом. Зокрема, будуть нові вимоги до надання житла, обмеження розселень у готелях, зниження дитячої допомоги, обмеження до вільних поїздок в Україну. Це країна робить для того, щоб зменшити потік українських біженців.
Тим часом уряд Ірландії ухвалив рішення з наступного року скоротити соціальні виплати українським біженцям, які прибуватимуть у країну і проживатимуть у наданому державою житлі. Допомога зменшиться з 220 євро на тиждень до 38,80 євро. Ірландська влада вважає, що цей крок сигналізуватиме українцям про нездатність країни приймати більшу кількість шукачів захисту під час російської агресії.
Також ми писали, що кількість українських біженців в ЄС у жовтні цього року зросла на більше ніж 50 тисяч осіб. На кінець жовтня статус тимчасового захисту в країнах блоку мали 4 млн 238,01 тис. громадян України, які залишили країну внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Набільше українців знайшло притулок у Німеччині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.