Українці стали гірше оцінювати роботу в Польщі: нове опитування

Читать на русском

Українцям Польщі не подобається зростання витрат на життя в країні

Читать на русском
українці у Польщі, робота польських підприємців
Дудек: Велику частину тимчасових працівників становлять біженці

Українцям Польщі не подобається зростання витрат на життя в країні

Українці у Польщі стали менш задовільні своєю роботою. Водночас понад половина з них переказує частини зарплати до рідних в Україні. Про це свідчать результати нового опитування оцінки праці у Польщі. Усього близько 750 тисяч людей з України є працевлаштовані.

Про звіт Як українці оцінюють роботу в Польщі опитування компанії OTTO Work Force Central Europe пише видання yavp.pl. Частка задоволених українців постійно знижується з 2021 року.

"Треба відзначити, що велику частину тимчасових працівників становлять біженці, які були змушені залишити свою батьківщину через війну. У їхньому випадку причиною зниження задоволеності роботою в Польщі може бути невизначеність щодо закінчення війни та втома від тривалого перебування у Польщі", – зазначив директор компанії Томаш Дудек.

У звіті сказано, що на кінець 2023 року тільки 75% працівників з України відповіли, що задоволені роботою у Польщі. У 2022 році позитивна динаміка була вищою, та задоволеними було 79% опитаних, а у 2021 році ще більше – 85%.

З нових проблем українці називають невідповідність структури працівників із робочими пропозиціями. Це пов’язують з кількістю жінок, які працюють у Польщі. Також українцям не подобається зростання витрат на життя в країні.

Проте деякі українці відповіли, що їм не всім вистачає зароблених грошей для утримання себе. Зокрема вистачає на утримання себе і на основні покупки лише 43%. А можуть заощаджувати і відкладати гроші – 1/4 українців. 22% українцям у Польщі важко утримувати себе на польську зарплату.

Щоправда, високі видатки на проживання дозволять 56% надсилати частину грошей для рідних в Україну. Третина може дозволити собі від 20 до 30% своєї заробітної плати, а половина – до 20% зарплати.

У мобільності українці також неоднозначні. 59% з опитуваних не готові переїжджати до іншого міста у Польщі, якщо їм запропонують кращу роботу. Основні причини для цього небажання починати усе з початку в іншому місті – 76%, небажання змінювати школу для дітей – 53%, а також небажання розлучатися зі знайомими – 26%.

Нова статистика українців в ЄС

Нещодавно Євростат оновив статистику українських біженців у Європейському союзі. Згідно з повідомленням, статус тимчасового захисту у ЄС перевищила 4,2 мільйона українців. Найбільша кількість біженців перебуває у Німеччині, Польщі та Чехії.

Зазначається, що статус тимчасового захисту у країнах ЄС станом на 31 жовтня мали 4,24 млн людей. Усі вони залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення росії.

Найбільше тимчасовий захист надала Німеччина (1,21 млн людей, 28,7% від загальної кількості), Польща (960 620 людей, 22,7%) та Чехія (364 450, 8,6%). А кількість бенефіціарів тимчасового захисту на тисячу українців наприкінці жовтня 2023 року зафіксована в Чехії (33,7), Естонії (26,3), Польщі і Болгарії (26,1) та Литві (25,8). На рівні Євросоюзу відповідний показник залишився 9,5.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.