Норвегія зробить жорстокішими умови для українських біженців: що зміниться та чому

Читать на русском

Основною причиною ускладнення умов проживання Біженців в Норвегії став великий інтерес українців до цієї країни

Читать на русском
Українці в Норвегії
Норвегія планує активніше взятись за працевлаштування біженців

Основною причиною ускладнення умов проживання Біженців в Норвегії став великий інтерес українців до цієї країни

Уряд Норвегії змінює соціальні умови для українських біженців з тимчасовим захистом. Зокрема, будуть нові вимоги до надання житла, обмеження розселень у готелях, зниження дитячої допомоги, обмеження до вільних поїздок в Україну. Це країна робить для того, щоб зменшити потік українських біженців.

Про це повідомляє норвезьке видання NRK. Зазначається, що норвезький уряд хоче скасувати виплату "заднім числом" соціальної допомоги на дитину за перші 12 місяців перебування в країні, яку виплачують після продовження тимчасової посвідки на проживання за підсумками першого року (водночас родини можуть отримувати нові щомісячні виплати).

"Прострочену виплату буде замінено на безперервну допомогу на дитину, починаючи з другого року (перебування українських біженців у Норвегії - ред.)", - сказала міністерка зайнятості та інклюзії Тоньє Бренна.

Також Норвегія планує посилити контроль за поїздками додому в Україну тих, хто отримує соцвиплати й має посвідку на проживання. Зокрема, щоб люди, які отримують виплати, дійсно проживали у Норвегії більшість часу. Поїздки додому потрібно буде обґрунтувати, а якщо вони будуть суперечити умовам посвідки на проживання, це може призвести до її втрати.

Новоприбулі біженці, які потребують житла, відтепер повинні звертатися виключно до Національного центру приймання у муніципалітеті Роде. Розселяти українців у готелях і комплексах відпочинку теж більше не будуть.

Окрім того, Норвегія планує активніше взятись за працевлаштування біженців. У жовтні уряд країни оголосив, що очолить програму впровадження для стимулювання українців швидше працевлаштовуватись. Наприклад, в Данії працевлаштовано 56% українських біженців, а у Норвегії цей показник впав з 19,3% (станом на серпень) до 18,1% (станом на жовтень).

Також у Норвегії хочуть запровадити певний так званий "період очікування". Це означає, що має пройти певний час перед тим, як біженці отримають доступ до повного пакета соціальної підтримки.

Зазначається, що основною причиною перегляду старих умов став великий інтерес українців до Норвегії та вигідніші умови, ніж у сусідніх країнах. Зокрема, станом на серпень виплати для українців у Норвегії були у 2-4 рази вищими, ніж у Швеції, та приблизно вдвічі більші, ніж у Данії. За останні два місяці в Норвегії тимчасовий захист оформили на 50% більше українців, ніж сукупно в Данії, Швеції та Фінляндії.

Деякі країни планують скоротити соцвиплати та скасувати пільги для українців

З наступного року декілька країн планують поступово скорочувати допомогу для біженців з України. Зокрема, ряд Польщі повідомив, що планує у 2024 році поступово скасовувати соціальну підтримку для українців.

Німеччина з наступного року скоротить виплати всім біженцям, в тому числі й з України. Також країна буде стимулювати їх шукати роботу.

Ірландія планує обмежити безплатне розміщення біженців з України у державному житлі трьома місяцями, далі за житло треба буде платити. А Чехія планує у 2024 році скоротити термін безплатного розміщення біженців зі 150 днів до 120 або до 90 днів, а для українських дітей не будуть створювати спеціальні класи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.