Байдужий Пекін: чому Сі та інші союзники Путіна не засудили українське вторгнення на Курщину

Прямо засудили український наступ лише КНДР та Сирія, однак реальних наслідків за собою це не потягнуло

Путін, Сі Цзиньпін
Проігнорувало ці події навіть ОДКБ

За більше ніж два тижні з початку операції України в Курській області дії наших захисників засудили лише два союзники РФ. Це Сирія та Північна Корея. Решта ж обмежилась закликами до припинення ескалації з обох сторін або до повного припинення повномасштабної війни.

На цьому тлі багатьох могла здивувати позиція Китаю, який давно вважається одним з основних партнерів Кремля. Також мовчазно відреагували країни-члени створеної Росією організації ОДКБ. Інформатор розпитав експертів, в чому може бути причина такої реакції.

На думку ексспівробітника СБУ, військового експерта Івана Ступака, зараз країни колишнього СРСР, які входять до ОДКБ, мають позицію стосовно РФ на кшталт "так вам і треба". Це повʼязано з історією співіснування цих держав з РФ. Своєю чергою Китай "грає у свою гру".

"Китаю цікаво тільки те, що він хоче отримати від РФ. Китай хоче дешевий газ і він наполегливо тисне на Москву, щоб це отримати. Навіть найближчий союзник Путіна - Лукашенко - три дні після початку наступу на Курщину мовчав. ОДКБ нічого не сказав. В Кремлі на публічну позицію союзників з цього приводу безперечно образяться", - заявив експерт.

Також Ступак звернув увагу на те, що РФ не зверталась до союзників по допомогу. Росіяни, за словами нашого співрозмовника, удають, що вони самі впораються з наступом ЗСУ на Курщину.

"Бо звернутися по допомогу для Путіна було б дуже принизливо для них. З іншого боку - всі союзники РФ зрозуміли, що таке Російська Федерація. Що їм протягувати руку допомогу - це собі шкодити. Це Білорусь чудово розуміє, ОДКБ та інші. Зайвий раз протягувати руку допомоги ніхто не бажає", - додав експерт.

Політолог-міжнародник Олег Саакян своєю чергою висловив думку, що українська операція на Курщині стала викликом для світової спільноти. За його словами, ніхто не очікував від України підняття ставок та проведення ефективних наступальних дій. Київ перевернув шахову дошку, яка створилася в питанні російсько-української війни та її сприйняття у світі, констатував наш співрозмовник.

"Росії вдалося продати світові наратив про те, що вони все одно переможуть грубою силою і додавлять, навʼязавши гру на виснаження. Весь 2024-й рік Росія тихим сапом продавлювала лінію фронту. Це (наступ ЗСУ на Курщині) стало шоком - приємним, для союзників Києва, та неприємним для союзників Кремля. Показовим є те, що впродовж майже двох тижнів абсолютно всі країни серед російських партнерів мовчали. Тільки за 12 днів КНДР та Сирія засудили дії України. Це так, якби людожери вирішили засудити вегетарианця за те, що він став мʼясоїдом", - заявив Саакян.

Політолог назвав показовим те, що цілих 12 днів союзники Росії вагалися з реакцією. А Китай взагалі випустив, як каже експерт, знущальну стосовно РФ позицію, закликавши всі сторони конфлікту припинити ескалацію.

"Це повʼязано з погіршенням відносин між Москвою та Пекіном. РФ почала активнічати в зонах впливу Китаю - в Тихоокеанському регіоні, КНДР тощо. Також вплинула підтримка Росією у технологічному плані Північної Кореї та Ірану, який підтримують хуситів, які загрожують торгі вельному шляху у Червоному морі, здорожчуючи логістику. Все це сприяє тому, щоб Китай став у позицію абсолютної нейтральності. Світ любить сильних. Україна довела, що вона все ще сильна. Однак Росія не зможе відповісти своїм союзникам на мляву реакцію на втрачені території в Курській області. Путін втрачає свій образ "альфа-самця". І Росія не в тому становищі, щоб мститися своїм партнерам", - додав Саакян.

Операція на Курщині: останні новини

Офіційний початок операції в Курській області був підтверджений президентом Зеленським лише 12 серпня, хоча фактично вона стартувала 6 серпня. Днями президент України звернувся до міжнародних партнерів із проханням прискорити допомогу

За даними головкома Олександра Сирського, з початку операції українські війська просунулися на 35 км, взявши під контроль 1150 кв. км території та 82 населені пункти. Також на ранок 19 серпня стало відомо, що ЗСУ знищили останній міст через річку Сейм у Курській області. Це сталося поблизу населеного пункту Кариж, що у Глушковському районі. Таким чином логістика окупантів повністю порушена, перекидати військові засоби та підкріплення вони більше не здатні.

Росія перекинула в Курську область із зони бойових дій в Україні близько п'яти тисяч військовослужбовців. За оцінками експертів, для стримування можливого наступу ЗСУ російським військам необхідно понад 20 тисяч військовослужбовців. Водночас Україна вже направила в регіон до шести тисяч військових. Західні ЗМІ вважають, що Україна зацікавлена ​​утримувати території на Курщині якнайдовше, але має заздалегідь продумати стратегію безболісного відступу на випадок потужної контратаки путінських військ.

Нагадаємо, у The Washington Post з’явилася стаття про те, що Курська операція ЗСУ нібито зірвала таємні переговори між Україною та РФ, які мали відбутися у серпні в Катарі. На них, кажуть, мали обговорити припинення атак на енергетичні об’єкти. Цей інсайд викликав більше питань, аніж відповідей, а Інформатор разом із експертами розібрався у ситуації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube