Україна буде змушена продовжити наступ у Курській області, якщо Путін не піде на переговори - The Times

Зайти до Курської області ЗСУ було відносно легко, вийти буде складніше, вважають британські журналісти

владимир путін, військова техніка ЗСУ, бійці ЗСУ, бмп
Якщо Путін не піде на поступки та відмовиться від переговорів, у Києва не залишиться іншого вибору, окрім як продовжити наступ, вважають у The Times

Відступ із Курської області РФ під вогнем російських військ або без стратегії може виявитися фатальним для Києва. Однак українські війська в регіоні зараз мають чотири явні переваги. Одна з них – вони планують відступити лише тоді, коли українське керівництво вирішить, що це найбільш вдалий час із політичної та стратегічної точки зору.

Про це пише The Times, перераховуючи чотири сприятливі для сил оборони України фактори. Три інших - це вогнева міць, включаючи засоби ППО, щоб захистити себе; густі ліси, які можуть бути укриттям; і сотні російських військовополонених-строковиків, яких ЗСУ взяли у полон.

Київ захоче утримувати захоплену російську територію якомога довше, використовуючи її як розмінну монету з Москвою, прогнозує газета. Але настане момент, особливо якщо російський диктатор Володимир Путін зважиться розпочати широкомасштабну контратаку на українські сили на Курщині. Тому керівництву України необхідно подбати про те, щоб відступ, який вважається одним із реальних сценаріїв, був підготовлений і продуманий, дійшов висновку британське видання.

До того ж попри воєнні успіхи, не все пішло за планом України, підкреслює The Times. Російські війська, на перекидання яких під Курськ, ймовірно, розраховував Київ, продовжують просуватися на Донбасі. Якогось моменту перевірені в боях українські підрозділи, які зараз перебувають у Курській області, можуть знадобитися вдома, зазначає видання.

Однак навіть якщо українські війська успішно відступлять, коли Київ віддасть наказ, Москві було повідомлено, що 720-мильний кордон, який він поділяє з Україною у західних областях Курська, Білгорода та Брянська, більше ніколи не буде захищений від атак. Несподіване вторгнення України це довело.

Якщо ж Путін не піде на поступки і відмовиться від переговорів, окрім як на своїх умовах, Київ не матиме іншого вибору, як залишитися на Курщині та просуватися далі, щоб посилити тиск на Москву. Передбачаючи такий сценарій, Україна створила військову комендатуру у регіоні Курську як демонстрацію нової лінії фронту на території РФ, вважає The Times.

Що відомо про операцію ЗСУ в Курській області РФ

Офіційний початок операції в Курській області було підтверджено президентом Зеленським лише 12 серпня, хоча фактично вона стартувала 6 серпня. Днями президент України звернувся до міжнародних партнерів із проханням прискорити допомогу. Також він додав, що є хороші результати у знищенні російської техніки під Торецьком. За словами гаранта, зараз основне завдання наших оборонних дій - це знищення якомога більше російського потенціалу, потенціалу війни. Зокрема, це і створення буферної зони на території країни-агресорки, а саме - в Курській області.

15 серпня Україна створила першу військову комендатуру в Курській області. За даними Головкому, з початку операції українські війська просунулися на 35 км, взявши під контроль 1150 кв. км території та 82 населені пункти. Також на ранок 19 серпня стало відомо, що ЗСУ знищили останній міст через річку Сейм у Курській області. Це сталося поблизу населеного пункту Кариж, що у Глушковському районі. Таким чином логістика окупантів повністю порушена, перекидати військові засоби та підкріплення вони більше не здатні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube